Tarayıcılarınızda Yüklü Olan Eklentileri Nasıl Bulursunuz?

Birden fazla tarayıcı kullanıyorsanız ve bu tarayıcılarda hangi eklentilerin yüklü olduğunu bilmek istiyorsanız, makalemize göz atabilirsiniz.

Tarayıcılarınızda Yüklü Olan Eklentileri Nasıl Bulursunuz?

İnternet tarayıcıları için sunulan eklentiler, tarayıcılara kazandırdığı özellikler sayesinde çok faydalı olabiliyor. Birden fazla tarayıcı kullanıyorsanız ve bu tarayıcılarda hangi eklentilerin yüklü olduğunu bilmek istiyorsanız, anlatacağımız çok basit bir yöntem sayesinde bu merakınızı giderebileceksiniz.

Anlatacağımız bu yöntemde BrowserAddonsView adlı, kurulum gerektirmeyen oldukça basit bir araçtan faydalanacağız. Aşağıdaki indirme bağlantısını kullanarak uygulamayı edinebilirsiniz.

Tarayıcıcı eklentileri nasıl bulunur?

BrowserAddonsView uygulaması Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarında yüklü olan eklentileri ve uzantıları ayrıntılarıyla birlikte görüntülemenizi sağlayan oldukça faydalı, ücretsiz bir araç. Yüklü olan eklentilerin ve uzantıların isimlerini görüntülemenin yanında; kurulu olduğu tarayıcı, aktif-pasif durumu, versiyon, açıklama, üretici, yükleme tarihi gibi merak ettiğiniz her türlü bilgiye tek bir ekran üzerinden görüntüleyebilmeniz mümkün.

BrowserAddonsView aracını indirdikten sonra .zip dosyasını ayıklayın ve BrowserAddonsView.exe adlı dosyayı çalıştırın. Uygulamayı çalıştırdığınızda, eklentiler otomatik olarak taranacak ve listelenecektir. Oluşturulan listeye göz atarak, hangi eklentileri yüklediğinizi öğrenebilirsiniz.

Herhangi bir eklentiye ait ek bilgileri görüntülemek için, eklentiyi seçiyoruz ve hemen üstte bulunan butonlardan 4. sırada bulunan butona tıklıyoruz.

Eklentinin kurulu olduğu klasörü ve profil klasörünü görüntülemek için ise eklentiye sağ tıkladıktan sonra açılan menüden ulaşabileceğiniz gibi, F2 ve Ctrl + F2 kısayoluyla da ulaşabilirsiniz.

Kullandığınız eklentilerin listesini metin dosyası şeklinde yedekleyebilmeniz de elbette mümkün. Bunun için; Edit > Select All adımını ve daha sonra File > Save Selected Items adımını izleyebilirsiniz. Ctrl + A ve Ctrl + S klavye kısayoluyla daha pratik bir şekilde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Tarayıcı Üzerinde Maskelenen veya Unutulan Şifreler Nasıl Bulunur?

YORUMLAR