Team Speak 3 Nedir ve Bulunan Bir Servera Nasıl Bağlanırım?

Team Speak 3, online oyunseverler için vazgeçilmez bir iletişim programıdır. Server açabilir veya bulunan serverlara girebilirsiniz. Oda veya odalar açabilir, açtığınız odalara şifre atayarak istemediğiniz kişilerin girmesini engelleyebilirsiniz. Peki, na

Team Speak 3 Nedir ve Bulunan Bir Servera Nasıl Bağlanırım?

Team Speak 3 nedir?

Team Speak 3, online oyunseverlerin kendi aralarında toplu olarak sesli iletişim kurmak için kullandıkları en popüler programlardan birisidir. Kendi serverınızı kurabilir ya da bulunan serverlara giriş yapabilirsiniz. Serverlarda oda ve ya odalar kurabilir, kurduğunuz odalara şifre atayarak istemediğiniz kişilerin odanıza girmesini engeleyebilirsiniz.

Peki, TeamSpeak 3 ile bulunan bir servera nasıl bağlanırım?

Programı Tamindir üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde indirerek işleme başlayabiliriz. Programı indirip, bilgisayarımıza kurduktan sonra masaüstünde bulunmakta olan Team Speak 3 Client kısayolu ile programı açalım.


Kısayolu açtıktan sonra karşımıza bir yardımcı sihirbaz çıktı. Bu sihirbaz, programı bilgisayarımıza ilk kurduğumuz zaman çıkar ve sadece bir kereliğine gereken bazı ayarlar için bize yol gösterir. "Next" butonuna tıklayarak devam edelim.

Bir takma isim yazdıktan sonra "Next" butonuna tıklayalım.

Voice Activation Detection: Mikrofonun çevredeki sesleri algılayıp karşı tarafa direk algıladığı sesleri vermesi.

Push-To-Talk: Kısaca bas konuş. Ayarladığınız tuş ile tuşa bastığınız andan itibaren konuşmalarınız karşı tarafa iletilir, tuşu bıraktığınız anda iletim durur.

"Pust-To-Talk" özelliğini aktif etmek için öncelikle bir tuş seçmemiz gerekiyor. "No Hotkey Assigned" butonuna tıklayıp bir tuş seçelim.

Tuş seçtikten sonra "Next" butonuna tıklayarak devam edelim.

Bu bölümde mikrofunumuzu test ediyoruz. Az önce yaptığımız işlemde "ALT" tuşunu seçmiştim ve o tuşa bastıktan sonra ses gelip gelmediğini kontrol ettim. Gördüğünüz gibi gösterge ses aldığına dair sinyal verdi. "Next" butonuna tıklayalım ve devam edelim.

Team Speak 3 programından gelen seslerin kadın ya da erkek olması için seçim yapmanız gerekmekte. "Next" butonuna tıklayalım ve devam edelim.

"Next" butonuna tıklayalım ve devam edelim.

"Finish" diyelim ve programın arayüz ekranına geçelim.

Programın arayüz ekranı şuanda karşımızda. Sol üstte bulunmakta olan "Connections" butonuna tıklayalım.

"Connections" butonuna tıkladıktan sonra "Connect" butonuna tıklayalım.

"Server Address" bölümüne gireceğimiz serverın adresini yazıp "Connect" butonuna tıklayalım.

Görüldüğü gibi şu anda serverdayız. Kendi serverımızda veya bulunan bir serverda, oda ya da odalar kurabilir ve odalarımıza şifre atayabiliriz.

Arkadaşlarımız ile rahatça sohbet edebiliriz.

YORUMLAR