TeamSpeak Server Kurulumu

Online oyun sektörü ülkemizde günden güne büyümeye devam ediyor ve bunun sonucu olarak oyunseverlerin online oyunlara gösterdikleri ilgide doğal olarak artış gösteriyor. Öyle ki birçok oyunsever için tek kişilik oyunlar yerine arkadaşlarıyla internet üzer

TeamSpeak Server Kurulumu

Online oyun sektörü ülkemizde günden güne büyümeye devam ediyor ve bunun sonucu olarak oyunseverlerin online oyunlara gösterdikleri ilgide doğal olarak artış gösteriyor. Öyle ki birçok oyunsever için tek kişilik oyunlar yerine arkadaşlarıyla internet üzerinde birlikte oynayabileceği online oyunlar çok daha cazip geliyor.

Peki bunun nedeni nedir diye hiç düşündünüz mü? Aslını sorarsanız internet üzerinden arkadaşlarınızla oynadığınız oyunlar, anlık olarak iletişim kuramadığınız zaman çokta keyifli değildir. Online oyunları daha keyifli kılan şey anlık olarak arkadaşlarımızla iletişim halinde olabilmemiz, onlarla konuşabilmemiz, yazışabilmemiz ve bunlar doğrultusunda takım olarak hareket edebilmemizdir.

Birçok online oyunda yazışarak arkadaşlarımızla anlaşma şansına sahibiz ama bunu bir ileri seviyeye taşıyarak anlık olarak konuşabileceğimiz, tartışabileceğimiz, stratejiler geliştirebileceğimiz online oyunların sayısı sınırlıdır. İşte bu noktada oyunseverlerin yardımına farklı yazılımlar koşmakta.

Bu yazımda sizlere anlatacağım TeamSpeak Server, arkadaşlarıyla TeamSpeak aracılığıyla sesli iletişim kurmak isteyen kullanıcılar için gerçekten çok yararlı bir program. TeamSpeak programına ek olarak kullanacağımız TeamSpeak Server sayesinde kullanıcılar kendi sohbet odalarını kurarak arkadaşlarını bu odalara davet edebilecek ve oyun oynarken arkadaşlarıyla kolaylıkla sesli iletişim kurabilecekler.

TeamSpeak Server Kurulumu nasıl yapılır konulu yazımıza başlamadan önce ihtiyacınız olan TeamSpeak ve TeamSpeak Server programlarını sitemiz üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Windows için TeamSpeak Client ve Team Speak Server:

Mac için TeamSpeak Client ve Team Speak Server:

İhtiyacımız olan programları bilgisayarımıza indirdiğimize göre, adım adım TeamSpeak Server'ı nasıl kullanacağımıza hep birlikte göz atabiliriz.

Öncelikle indirdiğimiz .zip uzantılı TeamSpeak Server dosyamızı bir klasöre çıkartıyoruz ve ardından 64-Bit versiyonu için ts3server_win64.exe veya 32-Bit versiyonu için ts3server_win32.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırıyoruz.

Programı çalıştırdıktan sonra karşımıza gelen ekranda Login Name, Password ve Server Admin Token bilgileri görünecektir. İsterseniz bunları bir kenara not alabilirsiniz veya program zaten açık olacağı için daha sonra program üzerinden de kopyalayabilirsiniz.

YORUMLAR