Teamviewer'da Kalite Ayarlarını Değiştirme

Teamviewer ile uzak masaüstü bağlantısı kurarken kalite ayarlarını nasıl değiştirebileceğinizi sizlere rehberimizde anlatmaya çalıştık.

Teamviewer'da Kalite Ayarlarını Değiştirme

Teamviewer programı uzak masaüstü bağlantılarını gerçekleştirmek için en sık kullanılan programlardan bir tanesi ve sunduğu kaliteli bağlantının yanında bu bağlantının internet hızınıza göre ayarlanması, ek araçlar gibi pek çok konuda da benzeri programları geride bırakıyor.

Özellikle internet bağlantısının hızında problemler olan ancak diğer bilgisayarlara uzak masaüstü bağlantısı gerçekleştirmek zorunluluğuna sahip olanların, bağlantıyı daha hızlı ve sorunsuz hale getirmek için yapabilecekleri bazı kalite ayarları mevcut. Bağlantı hızı yüksek olanlar ise daha kaliteli ve iyi bir görünüm elde edebilmek amacıyla yine kalite ayarlarını kullanabilirler.

Eğer bilgisayarınızda Teamviewer bulunmuyorsa aşağıdaki bağlantıları kullanarak hemen indirebilir ve rehberimizin devamında hakkında bahsedeceğimiz programı edinebilirsiniz.

Teamviewer'ı açtıktan sonra uzak bağlantıyı kuracağınız bilgisayarın adresini hemen sağ kısımda görebileceğiniz "Karşıdaki kişi ID" bölmesine girmelisiniz. Bu adresi bağlanacağınız bilgisayarda yer alan Teamviewer'dan önceden almış olmanız gerekiyor. Daha sonra "Karşıdaki kişi ile bağlantı kur" butonu ile devam ederek bağlantıyı başlatabilirsiniz.

Bu noktada bağlandığınız bilgisayarda bir Teamviewer şifresi varsa sizden şifre istenecektir. Şifreyi doğru bir şekilde girdikten sonra karşı bilgisayara sorunsuz bir şekilde bağlanmış olmanız gerekiyor.

Bağlantı kurulduktan sonra ekranınızın hemen üst tarafında "Görünüm" adlı menüyü fark edeceksiniz. Görünüm menüsüne tıkladığınızda alt menüler içerisinde "Kalite" seçeneğini göreceksiniz.

Kalite seçenekleri arasında "Otomatik, hızı optimize et, kaliteyi optimize et ve özel ayarlar" bölümleri bulunuyor. Detaylarla uğraşmak istemeyenler bağlantı hızları iyi değilse "hızı optimize et" tuşunu, bağlantı hızları iyi ancak kalite kötü ise "kaliteyi optimize et" ayarını kullanabilirler. Bu noktada hem sizin bilgisayarınızın hem de karşıdaki bilgisayarın internet hızının önemli bir detay olduğunu unutmamalısınız.

Elbette daha fazla detaya girerek her bir ayarı kendi yapmak isteyenler de olacaktır. Siz de bunlardan birisi iseniz "özel ayarları düzenle" butonuna tıkladıktan sonra bağlantının tüm kalite özelliklerine ulaşabileceğiniz sayfa karşınıza çıkacaktır. Özellikle Aero renk şemasını kaldırmanız performansta büyük bir artış sağlayacaktır.

Tüm ayarları gerçekleştirince de "Özel ayarlar" seçeneğini seçili tutarsanız sizin belirlediğiniz bu ayarlar bağlantı süresince aktif olacaktır.

Teamviewer ile uzak masaüstü bağlantısında kalite ayarlarını değiştirmenin en temel yanları bu şekilde. Performans ve kalite arasındaki dengeyi tutturabilmek için kendiniz denemeler yapabilir ve en iyi şekilde bağlantı sağlayacak seçeneği bulabilirsiniz.

Aşağıda konu hakkında canlı anlatımımızın bulunduğu nasıl yapılır videosunu da izleyerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Teamviewer'da Kalite Ayarları Nasıl Yapılır
NASIL YAPILIR

Teamviewer'da Kalite Ayarları Nasıl Yapılır

Teamviewer programı uzak bilgisayarlarla masaüstü bağlantısı kurabilmek ve uzaktan işlemler gerçekleştirebilmek için hazırlanmış en iyi uygulamalardan bir tanesi.

YORUMLAR