Temple Run 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Bilgisayarda Temple Run 2 oynama çözümünü resimli olarak anlatıyoruz

Temple Run 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Merhaba Tamindir takipçileri. Günümüzde mobil cihazlar için birçok farklı oyun geliştiriliyor. Gittikçe yükselen mobil oyun kalitesi sayesinde bilgisayarımızda oynayabildiğimiz oyunların kalitesine yaklaşan oyunları akıllı telefon ve tabletlerimizde oynayabilmemiz mümkün. Bu oyunlardan bazıları sundukları yüksek eğlencele "keşke bilgisayarımda da oynayabilseydim" dedirtiyor. İşte Temple Run 2 bu tür oyunlardan biri. Sonsuz koşu oyunu türünün en başarılı örneklerinden biri olan Temple Run 2'nin değişik versiyonları da bulunmakta. Bu değişik versiyonlardan bazılarının ücretli olarak yayınlanan uygulamaları Windows 8 işletim sistemine ve üst versiyonlarına sahip bilgisayarlarda satın alınarak oynanabiliyor:

Fakat ücretli olan bu oyunlara para vermek istemiyorsanız, Windows XP veya Windows 7 işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız ya da sadece Temple Run 2'nin orijinal versiyonunu bilgisayarınızda oynamak istiyorsanız bu 2 farklı versiyon sizi tatmin etmeyecektir. İşte bu yazımızda "Temple Run 2 bilgisayarda nasıl oynanır?" sorusunun cevabını vereceğiz. Resimli anlatımımızda bu işi nasıl yapacağınızı adım adım gösteriyoruz.

Bilgisayarda Temple Run 2 oynamak için kullanacağımız alternatif yolda Bluestacks adlı programdan yararlanacağız. Bu program temel olarak bilgisayarınızda sanal bir Android işletim sistemi yaratıyor ve Android oyunlarını indirerek oynayabilmenizi mümkün kılıyor. Yapacağımız işlemleri şu şekilde gruplayabiliriz:

 • Bluestacks kurulumu
 • Bluestacks yapılandırması
 • Google Play Oyunlar uygulamasını indirme
 • Temple Run 2 indirme ve oynama

Bluestacks İndirme ve Kurulumu:

Bu bağlantıyı kullanarak Bluestacks programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz:

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu programı indirdikten sonra kurulum işlemini başlatın. Bu işlemin biraz uzun süreceğini belirtmekte fayda var; çünkü Bluestacks kurulum tamamlandıktan sonra sistemin çalışabilmesi için ek dosyalar indiriyor. Kurulum tamamlandıktan sonra Bluestacks'in ilk yapılandırma ayarlarını yapacağız.

Bluestacks Yapılandırılması:

Bluestacks'i indirip kurduktan ve çalıştırdıktan sonra Bluestacks anasayfasında ekranın sol üst köşesindeki "Ara" tuşuna tıklayın:

Bu tuşa tıklayınca karşınıza Bluestacks'ın ilk yapılandırma ayarlarını yapacağınız sayfa açılacak:

Bu ekranda "Continue" tuşuna tıkladığınızda Android uygulama marketi Google Play üzerinde kullanacağınız e-posta hesabını oluşturacaksınız veya mevcut hesabınızla giriş yapacaksınız:

Biz sadece Bluestacks üzerinde kullanabileceğiniz yeni bir hesap oluşturmanızı tavsiye ederiz. Kırmızı ile işaretli alan içerisinde yer alan "Yeni hesap" tuşuna tıkladıktan sonra bir ad ve soyad seçimi yapacaksınız:

Ad ve soyad seçimini yaptıktan sonra işaretli alan içerisindeki iler ok tuşuna tıklayın. Bir sonraki ekranda kendimize bir e-posta hesabı adı belirleyeceğiz:

E-posta hesap adınızda Türkçe karakter olmadığına, hesap adının daha önceden kullanılmamış bir hesap adı olmasına dikkat edin. İşlem bitince ileri ok tuşuna tıklayın. Bir sonraki pencerede kendinize 8 haneli bir şifre belirleyin ve yine iler ok tuşuna tıklayın. Oluşturduğunuz şifreyi bir kenara not edin; çünkü az sonra bu şifreyi kullanacağız.

Google şifre kurtarma sayfasını "Şimdi değil" seçeneğinin üzerine tıklayarak geçebilirsiniz.

Sıradaki sayfada herhangi birşey şeçmenize gerek yok. Bu adımı ileri ok tuşuna tıklayarak atlayın.

Hesap oluşturma işlemlerini tamamlamak için "Kabul ediyorum" tuşuna tıklayın

Son olarak güvenlik kodunu boşluğa girin ve ileri ok tuşuna tıklayın.

Google Play hesabını oluşturduktan sonra tekrar ilk bşataki sayfaya geri döneceksiniz. Bu sayfada yine "Continue" tuşuna tıklayın:

Bir sonraki adımda karşınıza seçim yapacağınız bir ileti kutusu çıkacak. Bu pencerede az önce oluşturmuş olduğunuz e-posta hesabınızı seçin ve "Tamam" tuşuna tıklayın:

Şimdi tekrar Bluetacks yapılandırma ayarları ana sayfasına döneceğiz. "Continue" tuşuna tıklayarak son adıma geçebilirsiniz:

Yeni açılan pencerede "İleri" tuşuna tıklayın:

Şimdi az önce oluşturduğumuz e-posta adresinin şifresini girmemiz gerekecek:

Şifreyi girdikten sonra "Oturum aç" tuşuna tıklayın. Nihayet Bluestacks yapılandırmasını sonlandırdık. Şimdi sıra Google Play Oyunlar uygulamasını indirmeye geldi.

Google Play Oyunlar Uygulamasını İndirme:

Google Play Oyunlar uygulaması Temple Run 2'nin çalışabilmesi için gerekli olan bir uygulama. Bu uygulamayı indirebilmek için ilk önce Bluestacks anasayfasının sol üst köşesindeki "Ara" tuşuna tıklayın:

Açılan yeni penerede arama bölümüne "Google Play Oyunlar" yazın ve aramayı başlatın:

Açılan arama sonuçlarında aşağıdaki resimde işaretli olan uygulamanın üzerine tıklayın:

Google Play Oyunlar uygulamasının sayfası açıldığında "Yükle" tuşuna tıklayın:

Temple Run 2 İndirme ve Oynama:

Yükleme işlemi tamamlanınca Bluestacks anasayfasına dönerek tekrar sol üst köşedeki "Ara" tuşuna tıklayın:

Arama penceresinde Temple Run 2 yazarak arama başlatın:

Arama başlatııktan sonra Temple Run 2'nin Google Play sayfası açılacak. Bu sayfada "Yükle" tuşuna tıklayın ve Temple Run 2'yi indirmeye başlayın:

Yükleme işlemi tamamlanınca "Aç" tuşuna tıklayarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz:

Oyun açıldığında aşağıdaki kontolleri kullanarak oyunu oynayabilirsiniz:

 • Yukarı ok tuşu: Zıplama
 • Aşağı ok tuşu: Eğilme
 • Sol ok tuşu: Sola kayma
 • Sağ ok tuşu: Sağa kayma
 • Z: Sola doğru kayıp geri çekilme
 • X: Sağa doğru kayıp geri çekilme
 • Space: Özel güçleri kullanma

İyi eğlenceler, yazımız işinize yaradıysa paylaşmayı unutmayın!

Subway Surfers Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Fallout Shelter Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Angry Birds 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır

YORUMLAR