The Elder Scrolls 5 Skyrim Dragonborn DLC İnceleme

The Elder Scrolls V: Skyrim'in yeni DLC'si Dragonborn hem hikayesi hem de atmosfer ve oynanışı ile en iyi DLC'lerden birisi olmaya aday. İşte Dragonborn incelememiz.

Hikaye

Dragonborn hikayesini başlatabilmek için Skyrim'in ana senaryosunda yer alan "The Way of the Voice" görevini tamamlamanız ve resmen Dovahkiin olarak tanınmanız gerekiyor. Her şey Tamriel'in ilk çağında, önceleri bir Dragon Priest olan ancak daha sonra ejderhalara karşı savaşarak onları tüketen Miraak adlı ilk Dragonborn'un yeniden Tamriel'e geri dönmeye çalışması ile başlıyor.

Miraak ejderhalara karşı savaşını sona erdirerek bilgi ve bilgeliğin Daedric Lord'u olan Hermaeus Mora'nın şampiyonu oluyor ve böylece Tamriel'i terkederek bir Oblivion boyutu olan Apocrypha'ya giderek sonsuz yaşamı elde ediyor ancak aynı zamanda bu sonsuz bir köleliğin de başlangıcı anlamına geliyor. Ejderhalara isyan ettiği gibi Hermaeus Mora'ya karşı da isyan eden Miraak, Solstheim halkını köleleştirerek kendi dönüşünü gerçekleştirme peşinde ve tabii ki onu durdurmak bir Dragonborn olarak bize düşüyor.

Şehirler arasında yolculuk gerçekleştirirken bir anda karşınıza çıkan Miraak müritlerinin size saldırmasıyla içine çekildiğiniz oyun zinciri Dawnguard'dan çok daha iyi işlenmiş durumda ve Skyrim'in ana senaryosundaki ejderha temasının Daedric bir hikaye ile birleştirilmesi sayesinde oldukça zevk veriyor.

  1. The Elder Scrolls 5 Skyrim Dragonborn DLC İnceleme
  2. Hikaye
  3. Atmosfer ve Oynanış
  4. Grafik ve Sesler
  5. Son Değerlendirme

YORUMLAR