The Last of Us Ön İncelemesi

Merakla beklenen hayatta kalma oyunu The Last of Us'ı açıklanan detayları ve elimizde olanlarla birlikte bir masaya yatırdık.

Gerçek Hayatta Kalma Oyunu

The Last of Us'ın ilk gösterilen oynanış videosu bizi nasıl bir deneyimin beklediğinin bir işaretiydi. Yapay zekanın sizi sıkıştırmaya çalışması, yapay zeka tarafından yönetilen Ellie'nin doğru anlarda size yardım edebilmesi, gidilecek farklı yollar, düşmanlarınızla birden fazla mücadele etme yöntemi gibi özellikler The Last of Us'ın oynanışını tarif edebilecek bazı cümleler.

The Last of Us - E3 Oynanış Videosu
OYUN

The Last of Us - E3 Oynanış Videosu

Merakla beklenen Playstation 3’ün özel oyunu The Last of Us için Sony E3 2012 basın konferansında oynanış videosunu yayımladı.

İlerleyecekleri yol boyunca Joel ve Ellie ikilisi Infected türü dışında hayatta kalmaya çalışan farklı insan gruplarıyla da karşılaşacak. Bu insanların hepsine karşı tetikte olmanız gerekiyor. Çünkü dış dünyada artık kanun isminde kimseyi kısıtlayacak bir kurallar bütünü yok. Herkes kendi başına hareket ediyor. Ve bu da karşılaşacağınız herkesi tehlikeli yapıyor. Oyun boyunca çatışmaya girmek, gizlice düşmanları yere sermek veya kimseye bulaşmadan yolunuza devam etmek arasında gidip geleceksiniz. Fakat şunu da eklemek gerek, The Last of Us önünüze geleni vurabileceğiniz bir oyun değil, her zaman bir cephane ve ekipman sıkıntınız olacak. Bu noktada yakın dövüşe de girmeniz gerekebilir, saklanmanız da gerekebilir. Fakat zor durumlarda size yardım etmeye hazır biri var yanınızda.

Ellie ortamdaki her türlü duruma cevap verebilecek potansiyelde. Silahını size doğrutlmuş bir adamın dikkatini kendine çekebilir ya da uygun şartlarda adamı yere serebilir. Hem düşmanlarınızın tepkileri hem de Ellie'nin davranışları, The Last of Us'ı her oynadığınızda farklı bir olay örgüsüyle karşılaşmanızı sağlayacak.

  1. The Last of Us Ön İncelemesi
  2. Nathan Drake
  3. Resident Evil Severler Toplanın, Bir Şeyler Geliyor
  4. "Mantar Kafa"lara Dikkat!
  5. Gerçek Hayatta Kalma Oyunu
  6. Ne Umuyoruz?

YORUMLAR