TT175 Bir Akıllı Telefonda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip

Türk Telekom Grup TT175 Android cihazıyla "kurumsal operatör markalı" cihazlar ortamında rekabete girdi.

TT175 Bir Akıllı Telefonda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip

Türkiye’de operatörlerin kendi mobil telefon markalarını yaratma girişimleri özellikle 2015 yılında birbirleriyle rekabet edebilecek düzeye erişti. Turkcell, Vodafone artık kendi operatör kimliklerini taşıyan telefonlara sahipler. Türk Telekom Grup TT175 Android cihazıyla bu rekabet ortamında kendi kulvarında başa güreşiyor. Türk operatörlerin "kurumsal marka" yarışına da yılsonundan önce katılmayı başarıyor.

TT175 Türk Telekom’un Türkiye Android pazarına yeni yıl hediyesi gibi geldi. TT175 tam da yılbaşında sevdiklerinize ya da kendinize bir akıllı telefon alma karar aşamasına girenlerimiz için avantajlı bir fırsat olarak opsiyonları tekrar gözden geçirmemize sebep oluyor.

TT175 Türk Telekom markasına sahip olan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. Bu yüzden misyonu ağır. Ancak TT175 ilk olmanın zorluklarının bilincinde olduğunu fark ettiriyor ve orta sınıf telefonlar arasından sıyrılacak önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor.

TT175 fiyat ve performans dengesi

Türkiye’de performans ve fiyat dengesi tüm akıllı cihazlar için önemli bir kriter. Ancak çok az sayıda tüketicinin bilinç olarak tüketim yaptığı ülkemizde TT175 fiyat ve performans dengesini son derece mükemmel. Prestij için değil, ihtiyaç için üretilmiş olan TT175 899 liradan başlayan fiyatıyla paramızın hakkını veriyor. Burada önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Prestij telefonlarını hiçbir zaman tasvip etmedim. Bu cihazları insanların zayıf egolarının törpülenmesi amacıyla pazarlandığına inanıyorum. Telefonların sınıflandırılmasının insanların sınıflandırılmasıyla özdeşleştiriyor ve bundan hiç keyif almıyorum. Orta sınıf olarak tabir edilen tüm telefonların 800 – 1.300 TL arası telefonların gerçekten kullanıcılar için yeterli olduğunu düşünüyorum.

TT175’de tam da bu noktada “yeterli” sıfatını kazanmayı hak ediyor ve kullanım süresince yüreğinizde yeri büyüyor, hayranlığınız artıyor, benimsiyorsunuz.

YORUMLAR