TT175 Bir Akıllı Telefonda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip

Türk Telekom Grup TT175 Android cihazıyla "kurumsal operatör markalı" cihazlar ortamında rekabete girdi.

TT175 özellikleri ve kullanıcı tecrübesi

Klişeleşmiş telefon inceleme yazıları gibi “efendim şu kadar CPU’su var, bu kadar geniş ekranı var" gibi beylik bir giriş yapmaktan ziyade elime ilk aldığımda telefonun belli bir performans sözü verebiliyor olma ihtimalini sevdiğimi itiraf etmeliyim. Bu durum hakkında hiçbir şey bilmediğiniz her hangi bir emtianın bir anda gözünüzü alması gibi bir durum. Bir şeyler sizi o objeye bağlar ve bir şekilde bir empati kurarsınız.

TT175’i kutusundan çıkardıktan sonra cihazı kendi kullanım standartlarıma göre ayarlarken bana verdiği tepkiler, elimde iyi bir telefon taşıdığımın sinyallerini veriyordu zaten. Telefonu tamamen kişiselleştirdikten sonra özelliklerini öğrendim. Bu benim meraksız bir kişilik olduğumdan değil, aksine telefon hakkında önyargı yaşamayı engellemem açısından önemliydi. Ben telefonları böyle inceliyorum. İlk önce hiçbir bilgi edinmeden kurmaya başlıyor, daha sonra merak ettiğim her tepkisini yavaş yavaş resmi kaynaklardan ve telefon özelliklerinden öğreniyorum. 

Bu noktada telefonla aranızda hiçbir önyargıya mahal vermeyen bir bağ oluşuyor. Tıpkı yeni bir insanla tanışıyormuş gibi. Hakkında bir şey bilmeden yavaş yavaş kişiliğini çözmeye çalışmanız gibi hem heyecanlı, hem de son derece doğal. TT175’i ilk elime aldığımda gümüş metal kasası ve hemen kamerasının altındaki parmak izi okuma sensöründen etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Büyük bir telefon olmasına rağmen avucuma rahatlıkla oturdu ve hafifliğiyle de şaşırttı. TT175 son derece hızlı açılarak hemen cihazı kişiselleştirmeniz için yeterli pil seviyesiyle geliyor. Ben cihazı açtığımda yüzde 60 civarında batarya seviyesine sahipti. Bu da cihaza kullandığınız uygulamaları yüklemek ve yedeklerinizi yerleştirmek için yeterli bir oran. 

  1. TT175 Bir Akıllı Telefonda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip
  2. TT175 özellikleri ve kullanıcı tecrübesi
  3. TT175 Tasarım ve Teknik Özellikleri
  4. TT175 ve Test Sonuçları
  5. Son Söz

YORUMLAR