TT175 Bir Akıllı Telefonda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip

Türk Telekom Grup TT175 Android cihazıyla "kurumsal operatör markalı" cihazlar ortamında rekabete girdi.

TT175 Tasarım ve Teknik Özellikleri

TT175 şık metal kasası, 5.5 inçlik ekranı ve sırtında birbirine paralel olarak konumlandırılmış kamerası ve parmak izi okuyucusuyla sade bir tasarım sunuyor. 8.55 mm kalınlığındaki kenarı hem SIM kartını hem de microSD kartını taşıyabilecek bir soket taşıyor. Cihazın ses kontrol tuşları ve açma tuşu birbirlerinden ayrı mesafelerde kolaylıkla kullanılabilecek şekilde yerleştirilmiş. TT175’in ön yüzünü kaplayan ekranı cihazın alt ve üst çerçevesinin tam ortasına yerleştirilmiş. Alt çerçevede ise kumanda tuşlarının gömülü, dokunmatik ve ışıkla aydınlatılmış olduğunu görebiliyoruz.

Ekran: TT175’in ekran çözünürlüğü 1080x1920px olduğu için 5.5 inç ekranda bu oran oldukça tatmin edici duruyor. IPS ekran teknolojisine sahip olan TT175 bu teknolojinin tüm avantajlarını da kullanıcıya sunabiliyor.

CPU ve RAM: MediaTek MT6753 CPU kullanan TT175 2GB RAM ile her türlü işin altından kalkabilen cihaz aslında karşılaştıracak olursak, Snapdragon 615 muadili bir performansa sahip. Bu durumda kıllı bir telefondan almak istediğiniz performansı alabiliyorsunuz.

Kameralar: 13MP arka kamera ve 5MP ön kamerayla donatılmış olan TT175 bünyesinde gelen Kamera+ uygulamasıyla son derece temiz ve keskin fotoğraflar çekilebiliyor. "Selfie" bazında da tatmin edici sonuçlar alınabiliyor. Arka kamerasında otomatik odaklama ve LED flaş bulunduran TT175 ekrana dokunarak netleme, yüz algılama, HDR ve panorama gibi kullanışlı özelliklere sahip. Hareket algılama yeteneğine sahip 5 MP'lik ön kamera ise elle yapılan "V" işaretini hemen algılıyor ve 3'ten geriye doğru sayarak fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor. Böylece poz vermek için zamanınız oluyor.

Hafıza: Akıllı telefonda müzik, video ve resim biriktiren bir kullanıcısıysanız 16GB dahili depolama alanı elbette yetmiyor. Ancak microSD kullanarak 64 ya da 128GB’a yükseltilebilen depolama alanıyla kullanıcıya özgüven sağlıyor.

Bağlantı: Türk Telekom grubunun kurumsal markasını taşıyan TT175 elbette 4,5G’ye de hazır bir cihaz. Ancak NFC desteklemiyor. Bunun haricinde FM radyosu da olmayan TT175, bağlantı konusuna standart diğer tüm protokolleri destekleyebiliyor.

Batarya: TT175 gücünü 3.000mAh sabit, değiştirilemeyen bir bataryadan alıyor. Günlük kullanımda bu batarya kapasitesi çevrimiçi olarak bir günden fazla dayanırken tüm sosyal medya, e-posta, internet erişimi, hızlı mesajlaşma gibi ihtiyaçlarınız için de son derece yeterli.

Ses ve kulaklık: Kulakları ergonomik ve yeterli ancak farklı ve kaliteli kulaklıklarla ses kalitesi daha iyi olabiliyor. Kulaklığa giden ses kalitesini surround olarak ayarlayabiliyoruz. Müzik dinleme ve video seyretme esnasında bataryanın bir miktar daha hızlı tükendiğini fark etmek mümkün. 

Parmak izi okuyucusu: TT175, Türkiye'de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olma özelliği ile 0,5 milisaniye tepkimeyle kullanıcısını tanıyor. Parmak izi sensörü denememiş kullanıcılar için ilk başta bu sistem biraz yavaş gibi görünebilir. Ancak parmağınızı nasıl yerleştireceğinizi hemen öğreniyor ve hayatı ne kadar kolaylaştırdığını hemen tecrübe ediyorsunuz. 

  1. TT175 Bir Akıllı Telefonda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip
  2. TT175 özellikleri ve kullanıcı tecrübesi
  3. TT175 Tasarım ve Teknik Özellikleri
  4. TT175 ve Test Sonuçları
  5. Son Söz

YORUMLAR