Tumblr'da Rahatsız Edici Kişiler Nasıl Engellenir?

Kişiyle konuşmayı sonlandırmak, hiçbir münazaraya girmemek her zaman daha iyi bir seçimdir. Bu yazıda, Tumblr’da birini nasıl engelleyebileceğinizi açıkladık.

Tumblr, David Karp tarafından 2007’de kurulan mini bir blog açma servisidir. İlk iki hafta içerisinde 75.000 kullanıcıya ulaşmıştır. Tumblr kullananların günümüzdeki sayısı sadece ABD’de 13.4 milyondur. Hemen her sosyal medya sitesinde sıkça rastlanabilen kullanıcı tiplerine maalesef ki Tumblr’da da rastlanabiliyor. Bu kullanıcı tiplerinden birilerine rastladığınızda kişi ile hiçbir münazara yaşamadan, engelleme seçeneğini kullanmanız sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

Tumblr'da birini engellediğinizde, engellediğiniz kişiye bir bildirim gitmiyor fakat farklı bir hesaptan profilinize baktığında kendisinin engellendiğini anlayabilir. Bu yazıda, Tumblr'da birinin nasıl engelleneceğini açıkladık.

Tumblr’da Birini Nasıl Engelleyebilirim?

Tumblr’da engellediğiniz kişiler, blogunuzu izlemeye devam edemez, size ileti gönderemez, size soru soramaz, kendi panosunda sizin paylaşımlarınızı göremez, arama sonuçlarında sizi bulamaz. Engellenen kişi, hesabınızda varsa diğer blogları görmeye devam edebilir. Hiçbir blogunuzu görememesini istiyorsanız, kişiyi bütün blog hesaplarınızdan engellemelisiniz.

Kişinin profil fotoğrafına dokunarak blogunu görüntüleyin, üst bölümden insan simgesine tıklayın ve önünüze çıkan menüden “Engelle” seçeneğine tıklayın. Engellenen kişileri görmek için ayarlardan blogunuzu seçmeli ve açılan sayfada “Engellenen Tumblr’lar” kısmına gitmelisiniz.

Tumblr’da Birinin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Engellenen kişileri görmek için gittiğiniz yere gitmeli, “Engellenen Tumblr’lar” kısmının hemen yanındaki kalem işaretine tıklamalı ve alt kısımda listelenen engelli blogların yanında yer alan “Engeli Kaldır” butonuna tıklamalısınız.

Blogumu Sadece Oturum Açanlara Nasıl Gösterebilirim?

Blogunuzu Tumblr hesabına giriş yapmayan kullanıcılardan gizleyebilirsiniz. Tumblr’da oturum açmayan kullanıcılara blogunuzu gizlemek istiyorsanız, birini engellemek için uğradığınız yere tekrar uğramalı, “Engellenen Tumblr’lar” bölümünün hemen üzerinde yer alan “Görünürlük” bölümüne gelmeli ve “blogurl.tumblr.com blogu gizlensin” seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Tumblr Artık Çok Daha Popüler
TEKNOLOJİ

Tumblr Artık Çok Daha Popüler

{mediaId=408541}Her yıl popülerliği bir önceki yıla göre çok daha fazla artan Tumblr sonunda Google aramalarına göre bloglardan çok daha popüler bir hal almayı başardığını göstermiş oldu.

Tumblr 100 Milyon Blog Sayısına Ulaştı
TEKNOLOJİ

Tumblr 100 Milyon Blog Sayısına Ulaştı

{mediaId=410938}Tumblr'ın geçtiğimiz günlerde büyük bir dönüm noktasına ulaşarak toplamda 100 milyondan fazla blog için hizmet verdiği duyuruldu.

Tumblr'ın da Artık Bir Masaüstü Uygulaması Var
SOSYAL MEDYA

Tumblr'ın da Artık Bir Masaüstü Uygulaması Var

İnternet ve sosyal medya çağının en çok kullanılan araçlarından olan Tumblr, bugün yeni haberiyle kullanıcılarını sevindirdi. Söz konusu sosyal medya aracının artık masaüstü uygulaması var.

YORUMLAR