Türkiye'nin En Kapsamlı VPN Servisi Karşılaştırma Rehberi

Tam 163 VPN servisinin karşılaştırmasını, avantajlarını ve dezavantajlarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte oldukça kapsamlı VPN servisi karşılaştırma rehberi!

Günümüzde çok sayıda VPN hizmeti bulunuyor. Bu nedenden dolayı çoğu internet kullanıcısının kafasında hangi hizmetin daha iyi olduğuna yönelik soru işareti oluşuyor. Türkiye'nin en kapsamlı VPN servisi karşılaştırma rehberi sayesinde VPN servislerini karşılaştırabilirsiniz.

İnternet üzerinde anonim bir şekilde gezinti yapmak, kişisel bilgilerinizin ve şifrelerinizin çalınmasını engellemek istiyorsanız, iyi bir VPN hizmeti gerekiyor. Diğer yandan, internette maruz kaldığınız sansürler karşısında da VPN programları veya uygulamaları imdadınıza yetişecektir.

En İyi Ücretsiz VPN Programları (PC/Mac/Android/iOS)
YAZILIM

En İyi Ücretsiz VPN Programları (PC/Mac/Android/iOS)

Mac, Android, iOS ve PC için en iyi ücretsiz VPN programları neler? Bedava VPN hizmetleri ile internette hiçbir ödeme yapmadan anonim bir şekilde gezebilirsiniz.

Bu blogda, tam 163 VPN servisinin karşılaştırmasını sizlere sunuyoruz ve aralarından en iyisini seçmenize yardımcı olmak istiyoruz. Hazırladığımız tabloyu sizlerle paylaşmadan önce, VPN'in ne olduğunu, bize sunduğu avantajları ve kullanacağımız servisi seçmeden önce nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

VPN Nedir?

Sanal Gizli Ağ (Virtual Private Network) temel olarak, internet bağlantımızı farklı coğrafi konumdaki sunuculara yönlendiren bir ağdır. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlayabiliyor ve sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için ağa fiziksel olarak bağlıymış gibi görünebiliyoruz.

Kısacası, verilerin gizli iletilmesi, coğrafi yerin gizlenmesi ve IP adresinin gizlenmesi gibi işlevlere sahip olduğundan, internette daha güvenli bir şekilde gezinebilmemize yardımcı oluyor. Gizliliğe önem veren kullanıcılar için oldukça kullanışlı olan VPN hizmetlerinin sayısı oldukça fazla durumda.

VPN Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

VPN nedir sorusuna cevap verirken, aslında bir bakıma avantajlarına da değinmiş olduk. Bunu ayrı bir başlık altında değerlendirmenin daha iyi olacağını düşünüyorum. Öncelikle, VPN kullanmanın avantajlarının güvenli ve anonim internet olduğunu belirtelim.

Günümüzde akıllı telefon ve internet kullanımı giderek arttığı için, kullanılan ağların ortak olma gibi bir sorunu var. Başka insanlarla aynı ağa bağlanmak demek, çoğu zaman anonimliğin ortadan kalkmasına neden olur. VPN hizmetlerini kullanırsanız, internete dolaşırken aygıt düzeyinde verileriniz şifreli olarak karşı tarafa iletilir. 

VPN kullanmanın bir diğer avantajı internet sansürüne karşı engelleri kaldırmaktır. Dünyanın ortak sorunu olan sansürler herkesi rahatsız ettiği için VPN hizmetleri bu noktada kurtarıcı olmaktadır. Bilindiği gibi ülkemizde de sık sık sosyal ağlar engellenmekte veya girişler kısıtlanmaktadır. VPN'ler bu noktada özgürlüğümüzü geri almamıza yardımcı oluyor diyebiliriz. 

Güvenli bir VPN hizmeti alıyorsanız, VPN kullanmanın en önemli avantajı, online bankacılık işlemlerinizi daha korumalı yapmanıza yardımcı olmasıdır. Hassas işlemler olması nedeniyle, hazırlamış olduğumuz bu karşılaştırma listesi ayrıca önem kazanıyor.

Pek çok üretici tarafından sunulan VPN servislerinin sayısı fazla olduğundan ötürü kullanıcıların kafasında hangi hizmetin neler sunduğuna yönelik bir soru işareti oluşuyor. Peki, hangi VPN servisi ne gibi avantajlar sunuyor?

VPN Servisi Karşılaştırma Tablosu

Bu listeyi hazırlarken That One Privacy Site'ın hazırlamış olduğu tablo bize çok yardımcı oldu. Bunu temel karşılaştırma unsurlarımıza indirgeyerek, kolay anlaşılabilir bir hale getirdik ve sizlerin beğenisine sunduk.

Listede 163 VPN hizmeti karşılaştırılıyor, avantajları ve dezavantajları değerlendiriliyor. Hangi VPN hizemtinin neler sunduğunu görmek, tercih etme konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Görselin üzerine tıkladığınızda büyük karşılaştırma tablosuna ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda internette anonim olarak gezinmenize olanak tanıyan VPN hizmetlerini karşılaştırdık. Sizce en başarılı VPN hizmeti hangisi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR