TweetMyPC ile Bilgisayarınızı Twitter'dan Kontrol Edin

Bilgisayarınızı TweetMyPC programını kullanarak uzaktan kontrol etmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız bu kullanım rehberini okuyabilirsiniz.

TweetMyPC ile Bilgisayarınızı Twitter'dan Kontrol Edin

İşyerinizdeki bilgisayarınızı açık unuttuğunuzda, evden aceleyle çıktığınızda veya sürekli olarak bilgisayar başında olamadığınızda bilgisayarınızın bazı işlemleri sizin yerinize gerçekleştirmesi için komutlar vermek ihtiyaç duyabileceğimiz bir özellik.

TweetMyPC programı bilgisayarınızı basit komutlarla kontrol edebilmek için hazırlanmış kullanımı kolay bir yazılım. Programı kullanarak kolayca bilgisayarınızı sadece tweet atarak kapatabilir, kilitleyebilir, sesini açıp kapatabilir, hazır komutların yanında özel komutlar da girebilirsiniz.

Programın kullanımına dair hazırladığım bu rehberin sizler için faydalı olacağına inanıyorum. Dilerseniz yukarıdaki indirme bağlantısına tıklayarak programı indirdikten sonra kurabilirsiniz.

Kurulumun ardından programı açarsanız karşınıza aşağıdaki ana menü gelecektir. Burada ilk gerçekleştirmemiz gereken işlem "Sign in with Twitter" diyerek programın Twitter hesabımıza erişebilmesini sağlamak.

"Sign in with Twitter"a tıkladığınızda web tarayıcınızda Twitter hesabınızı TweetMyPC programına bağlamak için gerekli izin sayfası geleceğini bildiren bir uyarı ekranı belirecek. "Tamam" seçeneği ile burada devam ediyoruz.

"Tamam" tuşuna bastığımızda internet tarayıcınız açılacak ve Twitter programa izin vermek için sizden izin isteyecek. Bu ekranda "Uygulamaya izin ver" seçeneğini seçmeniz gerekli.

"Uygulamaya izin ver" opsiyonunu seçtiyseniz bir sonraki ekranda Twitter'ın vereceği PIN kodunu görmeniz gerekiyor.

Bu PIN kodunu TweetMyPC programına yeniden dönerek belirtilen kısıma girmeniz gerekiyor.

PIN kodunu da girerek "Tamam" tuşuna bastığınızda artık programınız çalışmaya hazır durumda. Ana ekrandaki "Save and hide" butonunu kullanarak programı küçültebilirsiniz.

Dilerseniz programın içerisinde gelen komutlardan "Lock" komutunu kullanarak bilgisayarımızı kilitlemeyi deneyelim.

Bunun için tek yapmamız gereken herhangi bir yerden Twitter hesabımıza erişip "Lock" yazan bir tweet atmak.

Komutu Twitter aracılığıyla gönderdiğimde bilgisayarım çok kısa süren bir gecikmeyle hemen komutu algıladı ve aşağıda görebileceğiniz gibi bilgisayarım kilitlendi.

Sizler için aşağıda görebileceğiniz gibi bir miktar deneme daha yaptım ve farklı komutlar TweetMyPC tarafından başarıyla uygulandı.

Eğer programı kullanırken ihtiyacınız olan en temel komutları merak ediyorsanız onları da kısaca aşağıda hazırladığım listede görebilirsiniz.

shutdown: Bilgisayarınızı kapatma komutu

restart: Yeniden başlatma komutu

standby : Bekleme durumuna geçirme komutu

hibernate: Hibernasyon moduna geçirme komutu

lock: Kullanıcı hesabını kilitleme komutu

logoff: Kullanıcı hesabından çıkış komutu

abortshutdown : Bilgisayarın kapanması komutunu iptal etme komutu

wallpaper : Adresteki resmi duvar kağıdı yapma

url : Adresi web tarayıcınız ile açma

print  : Adresteki sayfayı bastırm

YORUMLAR