Twitter'da Kullanılmayan Hesapları Takip Etmenin Zararları

Peki, kullanılmayan hesapları takip etmek zararlı mı? Bu yazıda, kullanılmayan hesapları takip etmek ile ilgili bütün soruların cevabını alacaksınız. İşte, Twitter’da kullanılmayan hesapları takip etmenin zararları!

Twitter’ı bir süredir kullanıyor ve takip ettiğiniz Twitter kullanıcılarını düzenli olarak kontrol etmiyorsanız kullanılmayan hesapları takip etme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Peki, kullanılmayan hesapları takip etmek zararlı mı? Kullanılmayan hesapları takip etmekten vazgeçmek zorunda mıyız? Bu yazıda, kullanılmayan hesapları takip etmek ile ilgili bütün soruların cevabını alacaksınız. İşte, Twitter’da kullanılmayan hesapları takip etmenin zararları!

1. Kullanılmayan Hesapları Takip Etmek Popüler Olmanızın Önüne Geçer

Sosyal medyada takip ettiklerinizi ve sizi takip eden insanları her zaman belirli bir oranda tutmalısınız. Sizi takip eden insanlar her zaman takip ettiklerinizden fazla olmalıdır. Kullanılmayan hesapları takip ederek takip ettiklerinizin sayısının çok fazla olmasına yol açabilirsiniz.

Sosyal medya hesabınızı her hafta düzenli olarak kontrol edin. Takip ettiklerinizi listeleyin. Kullanılmayan, terk edilen hesapları bulun ve onları takip etmeyi bırakın. Bu, takip ettiklerinizin sayısını düşürecek ve sizi takip eden insanlardan daha az insan takip etmenize yardımcı olacaktır.

2. Kullanılmayan Hesapları Takip Etmek Sizi Bot Hesaplara Maruz Bırakabilir

Bunun mantıksız olduğunu düşünebilirsiniz. Bir Twitter kullanıcısı hesabını artık kullanmadığında hesabı bir bot hesaba dönüşmez zira hesabı kullanmayı bırakır, değil mi?

Twitter’da spam, dolandırıcılık ve kötü bilgileri yaymak için kullanılan en etkili yollardan birini bot hesaplar oluşturmaktır. Twitter’da bot hesap oluşturmanın en iyi yolu ise artık kullanılmayan hesapları hacklemektir.

Birçok kullanıcı Twitter hesabını oluşturduktan sonra platformu çeşitli nedenlerden ötürü düzenli olarak kullanamaz. Sosyal medya hesaplarını düzenli olarak kontrol etmeyen, hesaplarının şifresini düzenli olarak güncellemeyen kullanıcılar hesaplarının güvende olup olmadığını bilemez.

3. Kullanılmayan Hesaplar, İnsanların İçerik Akışını Mahvedebilir

Kullanılmayan Twitter hesaplarını takip etmenin başka bir zararı, sizi takip eden insanların sayısında ciddi bir düşüşün yaşanmasıdır. Twitter’da takip ettiğiniz kişilerin eski içeriklerini beğenirseniz bu içerikler sizi takip eden kullanıcıların da içerik akışına düşer. Bu içerikler sizi takip eden kullanıcıların hoşuna gidebilir ve bu hesapları takip edebilirler. Kullanılmayan Twitter hesapları bir önceki maddede de dediğimiz gibi hacklenerek spam yayınlayan bir hesaba dönüştürülebilir. Bunun sizin hesabınızın kalitesini etkileme ihtimali de vardır.

Bu kullanıcıların listenizden çıkmalarını ancak bu kullanıcıları yine de takip etmeye devam etmek istiyorsanız onları listeye eklemeyi düşünebilirsiniz.

YORUMLAR