Twitter'ın Yeni Uygulaması Vine Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz hafta içerisinde teknoloji dünyasında yaşanan en büyük gelişmelerden birisi Twitter tarafından yayınlanan ve yayın hayatına başlayan video paylaşma uygulaması Vine oldu.

Twitter'ın Yeni Uygulaması Vine Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz hafta içerisinde teknoloji dünyasında yaşanan en büyük gelişmelerden birisi Twitter tarafından yayınlanan ve yayın hayatına başlayan video paylaşma uygulaması Vine oldu.

Sadece iOS işletim sistemi için yayınlanan uygulama sayesinde iPhone ve iPod Touch kullanıcıları 6 saniyelik döngülü videolar oluşturarak sosyal ağlar üzerinden paylaşma şansı bulabiliyorlar. Yayınlanan videolar paylaşılan ağlar üzerinde açıldığı zaman bir döngüye girerek adeta bir gif uzantılı dosyaymış gibi arka arkaya oynamaya devam ediyor.

Vine şu an Apple Store üzerinde editör seçimi olarak 13. Sırada kendine yer bulan ücretsiz bir uygulama olarak da dikkat çekiyor. Vine’ı nasıl kurup kullanacağınızı merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin çünkü Vine’ı sizler için adım adım incelemeye çalışacağım.

1- App Store üzerinden indirin: iPhone ve iPod Touch kullanıcısıysanız Vine’ı mobil cihazınıza indirmekle işleme başlayabilirsiniz. Eğer isterseniz yine sitemiz üzerinden Vine’ın indirme adresine kolayca ulaşabilirsiniz.

2- Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda bildirimler, konum bilgileri ve bunun dışında standart izinlerle ilgili onay mesajlarıyla karşılaşacaksınız. Sonrasında Twitter veya E-Posta adresinizle kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

3- Eğer Twitter hesabıyla giriş yapmayı seçerseniz, Vine size Twitter üzerinde kullandığınız bilgilere uygun bir profil oluşturur. Kayıt olma adımını tamamlamadan önce isterseniz kullanıcı adınızı değiştirme şansına sahipsiniz. Ayrıca telefon numaranızı da ekleyebileceğiniz bir seçenek mevcuttur.

4- Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Instagram’ın besleme sayfasına benzeyen bir açılış sayfası sizleri karşılayacak. Bu noktada  dikkatinizi çekecek olan ilk şey ise şüphesiz burada fotoğraflar yerine sizleri video kliplerin bekliyor olması. Siz kendi takip etmek istediğiniz kişileri ayarlayana kadar Vine Editörlerinin sizler için seçmiş olduğu paylaşımları göreceksiniz.

5- Twitter ve Facebook hesapları üzerinde sahip olduğunuz arkadaş listenizde Vine kullananları arayabilirsiniz. (Facebook’un Vine’ı engellediğini düşünürsek şimdilik Facebook üzerinde arama yapamayacağız) Ayrıca ada göre arayabilir veya direkt olarak E-Posta yoluyla arkadaşlarımızı Vine’a davet edebiliriz.

  1. Twitter'ın Yeni Uygulaması Vine Nasıl Kullanılır?
  2. Peki Vine Nasıl Oluşturulur?
  3. Vine ile Eller Havaya

YORUMLAR