Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş

Yazımızda ücretsiz bir VPN hizmeti olan VPN Gate'yi nasıl kullanabileceğinizi resimli olarak anlattık

SoftEther VPN + VPN Gate Client ile VPN sunucularına bağlanma}<br />SoftEther VPN + VPN Gate Client'in kurulumunu gerçekleştirdikten ve programı çalıştırdıktan sonra karşımıza gelen arayüzde "VPN Gate Public VPN Relay Servers" seçeneğinin üzerine çift tık

Bu seçeneğin üzerinde çift tıkladıktan sonra karşımıza kullanabileceğimiz aktif VPN sunucularını sıralayan bir liste çıkacak. Bu listeden herhangi bir VPN sunucusunun üzerine çift tıklayarak VPN servisine bağlanabiliriz:

Yukarıdaki resimde göreceğiniz kırmızı işaretli alan içerisindeki "Ping" başlığı size bağlantınızın gecikme süresi konusunda bilgi verecektir. Bu başlığa tıklayarak Ping değerlerini düşükten yükseğe göre sıralayın; bağlantınızın Ping değeri ne kadar düşükse internet bağlantınız o kadar sağlıklı olacaktır.

Düşük Ping değerine sahip VPN sunucunuzu seçtikten sonra karşınıza bir ileti penceresi gelecektir:

"Agree" tuşuna tıklayarak iletiyi onaylaıyoruz. Bu adımdan sonra yeni bir ileti penceresi karşımıza çıkıyor:

Yeni pencerede de "Use TCP Protocol (Ethernet over HTTPS VPN)" seçeneğini seçiyoruz ve OK tuşuna tıklıyoruz. Bütün işlemler bu kadar, artık internet üzerinde özgürce gezinti yapabilirsiniz.

Eğer VPN servisleriyle uğraşmak istemezseniz SmartSafeDNS programını kullanarak tek tıklamayla yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz:

iPhone ve iPad'de DNS Değiştirme

  1. Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş
  2. SoftEther VPN + VPN Gate Client Kurulumu
  3. SoftEther VPN + VPN Gate Client ile VPN sunucularına bağlanma}<br />SoftEther VPN + VPN Gate Client'in kurulumunu gerçekleştirdikten ve programı çalıştırdıktan sonra karşımıza gelen arayüzde "VPN Gate Public VPN Relay Servers" seçeneğinin üzerine çift tık

YORUMLAR