Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi: Bilişimle Engelleri Kaldırıyoruz

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi: Bilişimle Engelleri Kaldırıyoruz

Son yılların en dikkat çeken sivil toplum etkinliklerinden Engelsiz Bilişim, 2015 senesinde de Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi olarak yeniden düzenleniyor ve bu defa slogan olarak kendisine Bilişimde Engelleri Kaldırıyoruz mottosunu seçmiş. 2-4 Eylül 2015 tarihleri arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan organizasyon, Türkiye’nin her yanından bilişim uzmanlarını, meraklılarını ve engelleri aşmak isteyenleri bir araya getirecek.

Etkinlikte pek çok akademisyen, araştırmacı ve sektör çalışanı bulunacak ve deneyimlerini, aldıkları sonuçları ve çözüm önerilerini katılımcılarla paylaşacaklar. Böylece engellilerin bilişim dünyasında işlerini kolaylaştırabilecek bir eylem planının ortaya çıkarılması sağlanacak. Geçtiğimiz senelerde de benzer şekilde düzenlenen Engelsiz Bilişim, bu sene anlaşılan o ki daha da geniş kapsamlı olacak.

Zira etkinlik programının içeriği şu öğelerden oluşuyor:

  • Paneller
  • Bildiriler
  • Seminerler ve firma sunumları
  • Çalıştay
  • Atölye çalışmaları
  • Stant faaliyetleri

Ayrıca Engelsiz Bilişim Ödülleri adı altındaki bir ödül törenine de ev sahipliği yapacak olan organizasyon, bu ödül sayesinde engellilere yönelik başarılı bilişim hizmetlerini sunanlar da onurlandırılmış olacaklar.
Hem Ege bölgesinin hem de tüm Türkiye’nin bu alandaki sayılı ve önemli etkinliklerinden birisi olan Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi’ni ziyaret etmeyi unutmayın!

Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu

YORUMLAR