Web Geliştirmedeki Değişimlere Yakından Bakış

​Web alanı her geçen gün büyük yeniliklerle inanılmaz değişimler gösteriyor. Bu özellikle WordPress ve PHP için geçerlidir.

Web alanı her geçen gün büyük yeniliklerle inanılmaz değişimler gösteriyor. Bu özellikle WordPress ve PHP için geçerlidir. Peki, şirketlerin web alanındaki değişime göre nasıl bir yol izlemesi gerekiyor? Bunun anahtarı elbette ki WordPress ve PHP gelişmelerini yakından takip ederek olacaktır.

Son birkaç yıl içinde web alanında gerçekleşen bir dizi önemli değişim vardır ve bu değişiklikler aynı zamanda WordPress kullanıcılarını ve PHP geliştiricilerini etkilemektedir. Web geliştirme uzmanları gerçekleşen aşağıdaki değişiklikler hakkında ne kadar fazla bilgi sahibi olursa işleri de o kadar kolaylaşır.

WordPress Web Gelişimini Nasıl Etkiliyor?

Geliştiricilerin aklında bulundurması gereken WordPress'te nelerin sürekli değiştiğini daha yakından inceleyelim.

Yeni ve İlginç Renk Şemaları

Telefonlar artık modern tarayıcı seçenekleriyle doludur. WordPress kullanan web geliştiricilerinin sitelerinin öne çıkması için her zaman izleyecekleri bir yol olmalıdır. Renkler ile ilgili psikoloji kavramı hiç olmadığı kadar sık ortaya çıkmaktadır. Bu, web geliştirme alanında çalışanların çok çeşitli paletler ile oynamasını kolaylaştırır.

Renk şemalarını yeni ve ilginç uç noktalara taşımak, günümüzde öne çıkmanın harika yollarından biridir. Görsel bakımdan tatmin edicilik arayan site geliştiricileri, bu avantajları göz önünde bulundurmak ve en yeni trendlere ayak uydurmak zorundadır.

Uygun Tipografi Kullanmak

Bir WordPress sitesi için kullanılan renklerin her zaman önemli olmasının yanında harflerin de büyük rolü vardır. İyi bir web geliştirme, gerekli tüm değerlendirmeler yapıldığında gerçekleşir. Web geliştiricileri aralarında seçim yapabileceğiniz çok sayıda yeni ve ilginç seçenek varken neden geleneksel yazı tiplerine güvenmeye devam ediyor ama bu yaratıcılık kavramına çok zıttır.

GIF Formatındaki Görüntüler

Bugünlerde hemen her mobil kullanıcı GIF'lere erişebiliyor. Web geliştiricileri bunları oluşturdukları sitelere dahil ediyor. Gittikçe çok daha fazla sayıda WordPress sitesi, kullanıcıların dikkatini çekmek için iyi bir nedenle GIF formatındaki görüntülere güveniyor.

En Önemli Web Geliştirme Trendleri Nelerdir?

Geliştiricilerin her zaman zirvede kalması için takip etmesi gereken popüler hâle gelen yenilikçi şeyler vardır.

  • AMP: Günümüzde her şey hız ile ilgilidir. Mobil tarayıcılar, belirli sayfaları yükleme işleminde olabileceğinden çok daha fazla hıza sahip olmalıdır. Hızlandırılmış mobil sayfalar artık tüm web trafiğinin önemli bir kısmını oluşturuyor.
  • Chatbot: Bir müşteri, sorunları olduğunda gerçek, canlı bir insan ile konuşana kadar beklemek istemez. Bu oldukça anlaşılabilir. Web site sahipleri, sorunların ve endişelerin daha çabuk çözülmesini sağlayan sohbet botlarını kullanıyor.
  • Tarayıcı Uzantıları: Tarayıcı uzantıları günümüzde oldukça popüler hâlde. Geliştiricilerin durumu yakından takip etmesinin zamanı geldi.

YORUMLAR