Web Tapu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tapu sureti çıkarma gibi taşınmazlarımızla ilgili pek çok ilgili "Web Tapu" ile gerçekleştirmek artık mümkün.

Taşınmazlarımızla ilgili işlemleri internet ortamında yapmamızı sağlayan web tapu hizmeti, TKGM web sayfası altında kullanıcıların hizmetinde. Tapu sureti çıkarma gibi taşınmazlarımızla ilgili pek çok ilgili "Web Tapu" ile gerçekleştirmek artık mümkün.

Web Tapu Nedir, Nasıl Giriş Yapılır?

Öncelikle web tarayıcımızdan https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/web-tapu-islemleri-0 adresini çağıralım.

Giriş yapmak için e-devlet arayüzü kullanılacaktır.

Sisteme girişimiz başarılı bir sağlandıktan sonra taşınmazlarımızın listelendiği bir ekranla karşılacağız. Seçiniz ifadesine tıklayarak taşınmazlarımızla ilgili işlemleri yapacağımız alt menüye ulaşıyoruz.

"Tapu Bilgisi Al" Ne İşe Yarar?

Taşınmazımıza ait tapunun suretini çıkarmak işimize yarayacak bir menüdür. Tapu fotokopisi işlevini görecek bu belgede taşınmazımızla ilgili pek çok önemli detay bulunmaktadır.

"Haritada Gör" Nasıl Çalışır?

Bu menü sayesinde taşınmazımızın coğrafi konumunu yaklaşık koordinatlarla oluşturulan Google Maps haritasında görmemiz mümkün.

"Yetki Ver" Servisi Çok İşimize Yarayacak!

Bu servis sayesinde taşınmazımız üzerinde üçüncü kişilere yetki verme işlemlerini saniyeler içinde halletmemiz mümkün. Örneğin emlakçıya yetki verme işlemi yetki ver ekranı sayesinde artık çok kolay! Tek yapmamız gereken yetki vermemiz gereken kişinin kimlik bilgilerini girmek.

YORUMLAR