WhatsApp Grubunuzun Adının Değiştirilmesini Nasıl Engellersiniz?

WhatsApp Grubunuzun Adının Değiştirilmesini Nasıl Engellersiniz?

Yenilikleriyle adından sürekli söz ettiren WhatsApp, geçtiğimi günlerde grup sohbetlerini kapsayan yeni özelliklerini duyurmuştu. Bu bağlantıdaki haberimizde sizlerle paylaştığımız özellik sayesinde grup yöneticileri; grup bilgisi düzenleme yetkisini değiştirebiliyordu. Bizler de bu rehberimizde WhatsApp grubunuzun adının değiştirilmesini nasıl engellersiniz? Sizlere anlatacağız.

Bahsettiğimiz özellik sadece grup adının değiştirilmesini kısıtlamakla kalmıyor, grup resmi, grup konusu ve grup açıklamalarını da sadece yöneticinin değiştirebileceği şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

WhatsApp grup ayarları

Bunu yapmak için öncelikle yöneticisi olduğunuz grup bilgisine tıklıyoruz. Sonrasında sayfayı aşağı kaydırarak Grup Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

WhatsApp grup bilgisi düzenleme

Açılan pencerede Grup Bilgisini Düzenle seçeneğine tıklayarak Bütün Katılımcılar seçeneğini Sadece Yöneticiler olarak değiştirdiğinizde, WhatsApp grubunuzun detaylarını sadece yöneticilerin değiştirebileceği şekilde düzenlemiş olacaksınız. Grup Yöneticilerini Düzenle butonuna tıklayarak gruptaki diğer kullanıcılara yönetici yetkisi verebilirsiniz.