WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp ile görüntülü konuşma (görüntülü arama) nasıl yapılır? adım adım anlatıyoruz.

WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp, aldığı son güncellemeyle nihayet görüntülü arama ya da konuşma (video call) özelliğine sahip oldu. Android, iPhone, Windows Phone kısacası işletim sistemi fark etmeksizin tüm akıllı telefon kullanıcılarının beğenisine sunulan videolu görüşme (video chat) yapma özelliğinin nasıl kullanıldığını bu blog yazımızda anlatıyoruz.

Klasik mesajlaşmanın yerini alan, şu an ülkemizde de yediden yetmişe herkesin aktif olarak kullandığı bir mobil uygulama WhatsApp. Ara ara güncellemelerle yeni özellikler kazanan popüler mesajlaşma servisinin kullanıcılar tarafından en çok istenen, tek eksik özelliği de son sürpriz güncellemeyle getirildi. Evet, görüntülü konuşma özelliğinden bahsediyorum. WhatsApp’ın ilk olarak Android kullanıcılarına (beta sürüm) sunduğu görüntülü konuşma özelliği artık herkes için kullanılabilir. Daha da güzeli tüm cihazlar için geldi güncelleme.

Peki WhatsApp üzerinden bir kişiyi görüntülü aramak için ne yapmak gerekiyor?

WhatsApp ile Görüntülü Konuşma:

  • WhatsApp’ın son sürümünü indirdiğinizden eminseniz Android kullanıcısı olarak görüntülü arama başlatmak için tek yapmanız gereken sohbet ekranında iken sağ üst köşeye konumlandırılmış telefon simgesine (iPhone kullanıcısıysanız kamera simgesine) dokunmak.
  • Telefon simgesine dokunduğunuzda karşınıza sesli mi yoksa görüntülü mü arama yapmak istediğinizi gösteren bir pencere çıkıyor. Görüntülü arama yazısına dokunduğunuzda canlı sohbet başlıyor.

Not: Görüntülü arama özelliğini birebir konuşmalar için kullanabiliyorsunuz. Şu an için grup görüntülü konuşma aktif edilmiş değil. İlerleyen güncellemelerde bu da eklenirse Skype veya başka bir uygulamaya ihtiyaç ortadan kalkacaktır.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Artık Beta Değil, Herkese Geldi

YORUMLAR