WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Yazımızda WhatsApp sesli arama özelliğinden nasıl yararlanabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Merhaba Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere dünyanın en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp bir süredir sesli arama özelliğini mobil cihazlar üzerinde test ediyordu. Fakat ilk başta bu sesli arama özelliği belirli kullanıcılara aktif olarak sunuldu ve sonrasında davet yoluyla diğer kullanıcıların da WhatsApp sesli arama özelliğinden faydalanmalarına izin verildi. Nihayet WhatsApp arama yapma özelliği tüm kullanıcılara herhangi bir davet veya kısıtlama olmadan sunulmaya başlandı. Biz de bu yazımızda WhatsApp'ın bu yeni özelliğini nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. WhatsApp sesli arama özelliğinden kısaca bahsetmek gerekirse; bu özellik temel olarak internet bağlantınızı kullanarak WhatsApp bağlantılarınızda yer alan kişileri aramanızı mümkün kılıyor. Sistem Skype'ın sesli arama özelliğine benziyor; fakat WhatsApp mobil cihazlarda daha yaygın olarak kullanıldığından ve WhatsApp kişi listenizin Skype'ın kişi listesinden daha geniş kapsamlı olmasından ötürü WhatsApp sesli arama özelliği Skype yerine daha pratik bir çözüm olabilmekte. Eğer WiFi bağlantınızı kullanarak ücretsiz aramalar yapmak isterseniz WhatsApp sesli arama özelliği oldukça işinize yarayacaktır.

WhatsApp sesli arama özelliğinden faydalanabilmek için öncelikle akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasının son sürümünün yüklü olması gerekiyor. WhatsApp'ın son sürümünü bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

WhatsApp Messenger'ın en güncel sürümünü yükledikten sonra sesli arama yapmak için WhatsApp uygulamasını çalıştırın. WhatsApp ana ekranı açılınca sol üst köşede yer alan "ÇAĞRILAR" sekmesinin üzerine dokunun:

Açılan Çağrılar sekmesinde daha önceden yaptığınız sesli aramalar listeleniyor. Eğer bu özelliği ilk defa kullanacaksanız burada herhangi bir çağrı listelenmeyecektir. Fakat WhatsApp sesli arama özelliğini kullandıktan sonra önceden yaptığınız çağrıları buradan görüntüleyebilir ve bu çağrılara kolayca erişebilirsiniz. WhatsApp sesli arama özelliğini kullanabilmek için öncelikle aşağıdaki resimde işaretli alan içerisindeki arama tuşuna dokunuyoruz:

Arama tuşuna dokunduktan sonra karşımıza WhatsApp kişi listeniz çıkacak. Bu sayfada büyüteç işaretine dokunarak aramak istediğiniz kişiyi, kişi listeniz içerisinde arayabilirsiniz:

Bütün işlemler bu kadar. Umarız yazımız size yardımcı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Değiştirmeniz Gereken 5 Önemli WhatsApp Ayarı

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR