WhatsApp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

WhatsApp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Mesajlaşma için en çok tercih edilen WhatsApp uygulamasında, bazı mesajları kaybettiğinizde üzülüyorsanız sizlere bir haberimiz var. Sizin için önemli olabilecek konuşmalar silindiyse ve geri getirmek istiyorsanız, bu rehberimizde WhatsApp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? Konusunu anlatacağız.

WhatsApp’taki sohbet geçmişini temizlediyseniz, bu sohbetleri geri getirmek için yedekleme yapmış olmanız gerekiyor. Yedekleme seçeneğini otomatik olarak ayarladıysanız şanslısınız, birkaç adımda mesajlarınızı anında geri getirebilirsiniz.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

whatsapp sohbet yedeği

WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği adımlarını izlediğinizde Otomatik Yedekleme seçeneği Günlük, Haftalık veya Aylık olarak belirlediyseniz sohbetlerinizi geri getirebilirsiniz. Sohbet Yedeği ekranının en üst bölümünde Son Yedekleme ile en son hangi tarih ve saatte yedekleme yapıldığını görebilirsiniz. Bu tarihten önceki mesajlarınızı kurtarmak isterseniz uygulamayı silip yeniden yüklediğinizde mesajlarınız otomatik olarak yüklenecektir.

Android’de Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Android işletim sistemli cihazlarınızdan WhatsApp sohbetlerini silseniz de fotoğraflar ayrı bir yerde depolanmaya devam ediyor. Bu fotoğrafları bulup geri getirmek isterseniz bir dosya yöneticisi uygulaması ile Dahili Depolama alanına giderek WhatsApp > Media >WhatsApp Images klasörüne göz atmanızı tavsiye ediyoruz.


WhatsApp Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

whatsapp sohbet yedekleme

Sohbetlerinizi, fotoğraf ve videolarınızı kaybetmek istemiyorsanız, WhatsApp uygulamasının belirli periyotlarla yedek almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği adımlarını izledikten sonra otomatik yedek almak için Otomatik Yedekleme bölümünden dilediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz.

Elle yedekleme yapmak için Şimdi Yedekle butonuna tıklayabilirsiniz.