Windows 10 Mobile Telefonlar Android ile Çalışsa Bu Cihazları Alır mıydınız?

Sizce Windows 10 Mobile cihazlar Android işletim sistemine de uyum gösterseler daha fazla satabilir ve tercih edilebilirler mi?

Windows 10 Mobile Telefonlar Android ile Çalışsa Bu Cihazları Alır mıydınız?

Android ve iOS platformları arasında pazar payı edinmeye çalışan Windows cihazlar, Windows 10 ile yeniden pazarda varlık göstermeye çalışacaklar. Windows 10 Mobile telefonların en önemli özelliği masaüstü ve tabletlerle sıkıntısız uyum sağlayabilmesi olacak. Ancak yine de bir sorun var.

Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL cihazlar piyasaya çıktılar. ABD pazarında boy gösteriyorlar. Hatta bu ay ilk Windows 10 Mobile güncellemesini bile aldılar. 3 Aralıktan itibaren Avrupa'da İngiltere pazarına giren bu telefonlarla ilgili ilginç bir teori de oraya atıldı. "Windows 10 telefonlar Android işletim sistemine de uyum gösterseler daha fazla satabilir ve tercih edilebilirler miydi?"

Windows 10 Mobile cihazlar Android olsaydı…

Microsoft'un 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanı olan Steve Balmer, 2009 yılında Bill Gates'in yerini almış ve 2013 yılına kadar Microsoft CEO'su olarak görevine devam etmişti. Balmer'ın ortaya attığı teori, Windows 10 Mobile cihazların Android işletim sistemiyle entegre olabilmesinin bu akıllı telefonların kaderini değiştireceğini savunuyor. Böylelikle Windows 10 Mobile cihazlar daha zengin olanaklara sahip bir uygulama mağazasına da entegre olabilecek ve çılgın Android kalabalığına hemen uyum sağlayabilecekti.

Windows 10 Mobile cihazın kaportasının altında ne var

Lumia 950 XL'i örnek alalım. Bu cihaz Qualcomm Snapdragon 808 - 6 çekirdekli işlemci ve 3 GB RAM ile birlikte 20-megapiksel Zeiss kamera ile piyasaya çıktı. Bunu geçtik, USB Type-C ile 5 Gbps veri transferi hızına sahip portlara sahip olan telefonu yüzde 50 şarj etmek için 30 dakikalık bir süre yeterli oluyor.

Peki, 518 PPI ve Glance ekran teknolojisi barındıran bu telefon Android işletim sistemi ile entegre olabilseydi bu telefonu alır mıydınız?

Microsoft Lumia 950 XL Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Windows 10 Mobile Güncellemesi Alacak Tüm Lumia Telefonlar ve Güncelleme Tarihleri Belli Oldu

YORUMLAR