Windows 8.1 Kurulum Rehberi

Microsoft’un Build Geliştiriciler Konferansı'nda tanıttığı Windows 8 işletim sisteminin güncellemesi Windows 8.1’i denedik. Dev güncellemeyi sisteminize nasıl kuracağınızı adım adım anlatıyoruz.

Windows Mağazasından Windows 8.1 Kurulumu:

Windows 8.1’i Windows Mağazasından kurma işlemine geçmeden önce kurulumun sağlıklı gerçekleşmesi için DNS ayarınızı Google DNS ( 8.8.8.8 – 8.8.4.4) olarak ayarlamanızı ve ek donanımların (USB HDD, Yazıcı bağlantısı, Klavye/Fare haricindeki USB alıcılar gibi) bilgisayarınız ile ilişkisini kesmenizi öneririm. Ufak hatırlatmanın ardından kuruluma geçebiliriz.

Windows 8.1 güncellemesinin Windows Mağazasında görünmesi için sistemimize bir güncelleme paketi yüklememiz gerekiyor. Güncellemeyi edinin butonuna tıklayarak gerekli güncellemeyi indirelim.

  • Güncellemenin etkin olması için bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

  • Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Windows 8.1 indirme işlemini başlatmak için Mağazaya gitmeniz gerektiğine dair sistem bildirimi çıkacaktır.

Uzun süren yüklemenin ardından dosyalarınız ve belgeleriniz etkilenmeden sisteminiz Windows 8.1’e yükseltilmiş olacaktır.

Windows 8.1 Hakkında Merak Edilen Sorular ve Yanıtları

  1. Windows 8.1 Kurulum Rehberi
  2. USB'den Windows 8.1 Kurulumu:
  3. Windows Mağazasından Windows 8.1 Kurulumu:

YORUMLAR