Windows için En İyi Konsol Emülatörleri

Eski oyunların tadı damağınızda kaldıysa ve evinizde bu oyunları oynayabileceğiniz bir konsol yoksa başvurabileceğiniz en başarılı çözüm yollarından biri konsol emülatörleridir. Bu emülatörler sayesinde bilgisayar üzerinden tüm oyun klasiklerini oynamanı

Nintendo Entertainment System (NES)

Jnes

Türkiye'de 90'lı yılların ortasında popüler olan Micro Genius isimli konsollar Atari olarak anılsa da birçok kullanıcının sahip olduğu bilginin aksine bu konsolların her biri Uzakdoğu ülkelerinde üretilen NES klonlarıydı. İşin en üzücü tarafıysa, bu konsolu popülerleştiren birçok oyunun 1000 in 1 kasetlerinde yer almaması. Durumu değiştirip muhteşem NES kütüphanesini oynamak için artık Jnes gibi bir emülatörünüz var. Oyun içi kaydetme ve yükleme seçenekleri sayesinde dilediğiniz yerde oyunu bırakıp modern şartlara uygun bir oyun sezonu planlayabiliyorsunuz. Password ekranlarında 24 haneli şifrelerle devam etmelere son vereceğiniz bu metod ile birlikte Game Genie ve Pro Action Replay kod desteği sayesinde oyun içi hileler kullanmanız da mümkün.

FCEUX

Jnes sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa diyeceğim bir şey yok, ancak daha fazlasını arayanlar için FCEUX bir önceki emülatörün tüm özelliklerini paketlediği gibi ülve ve bölge farketmeksizin çıkan NES, Famicom ve FDS oyunlarını çalıştıran bir canavar. Profesyonel oyuncuların kullandığı bu emülatör Speedrun ve TAS gibi fonksiyonları daha etkin kullanmanızı sağlayan altyapısıyla birlikte yazılımcıların tercih edeceği Debug ve ROM Hack gibi seçenekler de sunuyor. Nintendo'nun 80'li yıllarını tek bir emülatör üzerinden deneyimlemek isteyenler için FCEUX en geniş kapsamlı emülatör.

Oynamanızı tavsiye ettiğimiz oyunlar:

 • Super Mario Bros serisi
 • Mega Man serisi
 • Castlevania
 • Legend of Zelda
 • Contra
 • Metroid
 1. Windows için En İyi Konsol Emülatörleri
 2. Atari 2600
 3. Nintendo Entertainment System (NES)
 4. SEGA Mega Drive/Genesis
 5. Super Nintendo Entertainment System (SNES)
 6. Game Boy Color & Game Boy Advance
 7. Sony PlayStation
 8. Nintendo 64
 9. SEGA Dreamcast
 10. Sony PlayStation 2
 11. Nintendo GameCube & Nintendo Wii
 12. Son Sözler

YORUMLAR