Windows için En İyi Konsol Emülatörleri

Eski oyunların tadı damağınızda kaldıysa ve evinizde bu oyunları oynayabileceğiniz bir konsol yoksa başvurabileceğiniz en başarılı çözüm yollarından biri konsol emülatörleridir. Bu emülatörler sayesinde bilgisayar üzerinden tüm oyun klasiklerini oynamanı

SEGA Mega Drive/Genesis

Gens

16-bit konsol savaşının önemli bir cephesini oluşturan SEGA Mega Drive (ABD'de anılan ismiyle Genesis), Super Nintendo'nun satışlarını asla yakalayamamış olsa da işlemci hızından ötürü Arcade oyunlara daha fazla abanan ve spor oyunlarında daha çok tercih edilen seçenek olmayı başardı. Oldukça geniş bir oyun kütühanesine sahip olan bu konsolun %97'sini çalıştırmayı başaran bu emülatör'ün bazı oyunlardaki ses dosyalarını destekleyemediği oluyor. Fakat SEGA CD oyunlarını çalıştırdığı için bu açığını kapatan Gens, günümüzde en çok tercih edilen Mega Drive emülatörü.

KEGA Fusion

Birkaç emülatör projesinin birleşimiyle bir araya gelen KEGA Fusion isimli bu emülatör, SEGA Saturn öncesi çıkan tüm SEGA oyunlarını çalıştırmak konusunda ihtisas yapıyor. Gens kadar popüler olmasa da her işi daha iyi başran Fusion, emülatör dünyasını iyi bilenlerin tercih ettiği bir alternatif. Ses aktarmak konusunda da herhangi bir sorun yaşatmayan emülatör, başarılı optimizasyon ayarlarıyla stabil bir oyun keyfi sunuyor. Normal konsolun bile hata verdiği 32x ve Mega CD eklentilerinde KEGA Fusion eksiksiz bir oyun keyfi sunuyor.

Oynamanızı tavsiye ettiğimiz oyunlar:

 • Madden serisi
 • NBA Live serisi
 • FIFA serisi
 • Sonic the Hedgehog serisi
 • Earthworm Jim
 • Vectorman
 1. Windows için En İyi Konsol Emülatörleri
 2. Atari 2600
 3. Nintendo Entertainment System (NES)
 4. SEGA Mega Drive/Genesis
 5. Super Nintendo Entertainment System (SNES)
 6. Game Boy Color & Game Boy Advance
 7. Sony PlayStation
 8. Nintendo 64
 9. SEGA Dreamcast
 10. Sony PlayStation 2
 11. Nintendo GameCube & Nintendo Wii
 12. Son Sözler

YORUMLAR