Windows Phone Çocuk Odası ile Misafir Kullanıcıların Erişebileceği Uygulamaları Seçin

Mobil cihazınızı kullanan başka insanlar varsa ve cihazınızda gizli tutmak istediğiniz kişisel bilgileriniz göz önünde olacak korkusuyla kendinizi korumak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Windows Phone Çocuk Odası sayesinde seçmiş olduğunuz oyu

Windows Phone Çocuk Odası ile Misafir Kullanıcıların Erişebileceği Uygulamaları Seçin

Mobil cihazınızı kullanan başka insanlar varsa ve cihazınızda gizli tutmak istediğiniz kişisel bilgileriniz göz önünde olacak korkusuyla kendinizi korumak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Windows Phone Çocuk Odası sayesinde seçmiş olduğunuz oyunlar, medya ve uygulamalar çocuğunuzun veya misafir bir kullanıcının kullanımına açılıyor. Sizin de bu durumda istemediğiniz yerlerde dolaşılmasına engel olan bir koruma sisteminiz oluyor. Adından da anlaşılacağı gibi daha çok çocukları olan yetişkin kullanıcıların ilgisine hazırlanmış olan bu ayarlarlar sayesinde evdeki ufaklıklar da cihazı kullanmak istediklerinde kendilerini mahrum hissetmeyecekler.

Misafir kullanıcılar için açılan özel bir başlangıç sayfasında bulunan seçilmiş kısa yollar sayesinde kullanıcılar erişemeyecekleri uygulamaları görme şansına sahip değiller. Bu özellikle gördüğü şeyi kullanmak isteyen çocukların gereksiz itirazlarını ortadan kaldıracak hoş bir ayrıntı olmuş. Hazırlamış olduğumuz blog ile Çocuk Odası arayüzünü nasıl kuracağınızı size göstereceğiz.

Çocuk Odası'na erişmek için Ayarlar'a girmeniz gerekiyor. Burada listeli olan seçenekler içerisinde Çocuk Odası isimli başlığı seçin. Kapalı durumda olan Çocuk Odası, açık duruma getirildiğinde hemen allta yer alan kısımlarda Oyunlar, Müzik, Videolar ve Uygulamalar seçenekleri belirecektir.

Bu listeler altına misafir kullanıcıların kullanmalarına izin vereceğiniz seçenekleri onaylayabiliyorsunuz. Çocuk odasını başlat butonunu tıkladığınızda dilediğiniz arayüz oluşturulmuş olacak.

Daha kişisel bir görünümün olmasını istiyorsanız bunu ayarlamanız da mümkün. Ana ekranın sol üstünde yer alan Özelleştir seçeneğini tıkladığınızda kişiselleştirme ayarlarınızı yapabileceğiniz bir menü açılıyor.

Ana ekranda görünen uygulamaların renk seçenekleri, Çocuk Odası için hazırlanmış özel bir arka plan ve açılan bu yeni profil için yeni bir isim ayarlamanız da mümkün.

Ayarları kaydedip hatırlayacak olan Çocuk Odası menüsüne tekrar erişmeniz için kilit ekranında yapmanız gereken şey ekranı sola sürüklemek. Kilit ekranınız şifreyle korunuyorsa misafir kullanıcı için şifreyi girmeniz gerekiyor. Çocuk Odası menüsünden çıkmak için yapmak gereken şey ekranı kapatma butonuna basmak. Butona tekrak basıp ekranı açmak istediğinizde normal kilit ekranıyla karşılaşacaksınız.

Telefon düşkünü çocuklarla aynı ortamdaysanız size cihazınızın yere düşmemesini garantileyemiyoruz ama en azından Windows Phone içerisinde ulaşılmasını istemediğiniz uygulamaları ve dosyaları koruma altına alabilirsiniz. Sizin kullandığınız farklı bir yöntem var mı? Aşağıda bulunan yorum kutusundan bizimle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR