Windows Phone Fotoğrafları Otomatik Olarak OneDrive'a Nasıl Aktarılır?

Windows Phone Fotoğrafları Otomatik Olarak OneDrive'a Nasıl Aktarılır?

Kıymetli fotoğraflarınızı ve videolarınızı bulut ortamında depolamak için birçok sebebiniz var. Öncelikle telefonunuzun depolama alanını aşan durumların olacağını varsayacak olursak sağlıklı bir kullanım şeklini sürdürebilmek için silmeye kıyamadığınız anıları saklayacağınız ek bir alan oluşturabiliyorsunuz. Bir başka avantaj da telefonunuzda yer alan bu dosyaların bir arıza veya çalınma durumunda sahip olduğunuz önemli anılara bulut depolama hesabınız üzerinden ulaşabilecek olmanız.

Bulut depolama alanı kullanımı için sebebiniz ne olursa olsun, Windows Phone 8.1 kullanıyorsanız tek bir talimatla fotoğraflarınızı ve videolarınızı OneDrive hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Üstelik bu işlemi yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay olduğu gibi, bu özelliğin aktif olmasıyla birlikte kablosuz bağlantı olmadığı müddetçe aktarımı kapalı tutabiliyorsunuz. Böylece hücresel bağlantı kotanız da olumsuz etkilenmiyor.

İzlemeniz gereken adımlar oldukça kolay. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına ulaşın. Bunun için en kısa yol ekranın üstünde yer alan gizli menüyü aşağıya sürükleyerek çark sembolü olan seçeneğe gelmek. Bir sonraki aşamada Sistem ayarlarıyla karşılaşacaksınız, ancak ekranı sola sürüklerseniz karşınıza Uygulamalar listesi çıkacaktır.

Uygulamalar kısmında karşınıza Fotoğraflar+Kamera isimli seçenek çıkacaktır. Bu seçenekten açılacak olan ekranı aşağıya sürüklediğinizde OneDrive yazısı dikkatinizi çekecektir. Eğer OneDrive kullanmıyorsanız, aşağıda yer alan butondan bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İnternet paketinizin tükenmesini istemiyorsanız ve bulut depolama alanına olabildiğince kaliteli bir arşiv bırakma niyetindeyseniz hem Fotoğraflar hem de Videolar için En iyi kalite isimli seçenekleri tıklayın. Böylece hücresel veriden aktarıma mani olup sadece kablosuz ağa bağlı olduğunuzda dosyalarınızı OneDrive alanınıza taşıyacaksınız.

Tüm yapmanız gereken işlem bundan ibaret! Üstelik onedrive.live.com aracılığıyla istediğiniz bilgisayardan bu dosyalara ulaşmanız ve bilgisayarınıza aktarmanız mümkün. Daha etkin bir yol tercih ediyorsanız ve hızlı bir şekilde bilgisayarınızdan OneDrive'a ulaşmak istiyorsanız PC veya Mac kullanıcısı olarak masaüstü uygulamasını da kullanabilirsiniz.


YORUMLAR