Windows Phone Kullanıcıları için Apple Music'e Alternatif En İyi 4 Uygulama

Windows Phone cihazınızda Apple Music'e alternatif kullanabileceğiniz en iyi 4 uygulamayı listeledik.

Windows Phone Kullanıcıları için Apple Music'e Alternatif En İyi 4 Uygulama

Apple’ın müzik servisi Apple -Beats- Music, 30 Haziran günü itibarıyla 100’den fazla ülkede kullanıma açılacak. Milyonlarca yeni ve popüler şarkı, radyo kanalları, DJ’lerin canlı performansları, gruplar ve şarkıcılar ile birebir iletişim geçme ve daha pek çok içerikle Spotify’a rakip olarak gösterilen Apple Music uygulaması sadece iPhone ve iPad, Apple TV kullanıcıları için değil Android kullanıcıları için de çıkış yapacak. Windows Phone kullanıcıları ise ne yazık ki bu servisten yararlanamayacak. Biz de Windows Phone kullanıcılarımız için Apple Music’e alternatif olarak kullanabilecekleri en iyi 4 uygulamayı listeleyelim dedik.

Apple’ın hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kullanılabilir olacak yeni müzik dinleme servisi Apple Music, içerik yönünden oldukça zengin ve sunduklarına baktığımızda fiyatının son derece uygun olduğunu söyleyebiliriz. Müziğin hayatının bir parçası olmuş kişilerin sabırsızlıkla beklediği servisin uğramayacağı tek platform Windows Mobile (Windows Phone) olacak. Bu noktada bizler de Windows Phone takipçilerimiz için cihazlarında kullanabilecekleri en iyi müzik uygulamalarını bulduk ve paylaşmak istedik.

XBOX Music (Music):

Microsoft’un kendi müzik servisi XBOX Music, Android ve iOS’ta fazla ilgi görmese de Windows Phone’da lider konumunda diyebiliriz. Sürekli olarak güncellenerek yeni özelliklerin katıldığı çevrimiçi müzik uygulaması, hem kitaplığınızdaki şarkıları dinleme, hem de Xbox Music Mağazası’ndan satın aldığınız parçaları çalma imkanı tanıyor. Yerli ve yabancı en iyi albüm ve şarkıları bulabileceğiniz Xbox Music Mağazası’ndan aldığınız şarkıları dinlemenin haricinde Xbox Music Pass aboneliğinizi başlatarak milyonlarca şarkıyı satın alma ile uğraşmadan dinleme ve cihazınıza indirme şansına sahipsiniz. Öte yandan Xbox 360 veya One kullanıcısı iseniz oyun konsolunuzdaki şarkıları da stream etme şansınız var. Müzik kitaplığınızı cihazlarınız arasında otomatik olarak senkronize edebilen Xbox Music’in öne çıkan özelliklerini görmek için ücretsiz 30 günlük deneme hakkınız var, sonrasında 9.99 TL aylık ödeme yaparak kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Spotify:

Windows Phone platformunda yenilenen nadir çevrimiçi müzik platformlarından biri olan Spotify da alternatifleriniz arasında. Son güncellemede çok daha sade ve kullanışlı arayüzle karşımıza çıkan popüler müzik dinleme uygulamasında da hem yerli hem de yabancı en yeni albümlere, parçalara ulaşmanız mümkün. Hatta sevdiğiniz parçalardan, keyfinize göre özel çalma listeleri oluşturabileceğiniz gibi hem çalışırken, hem dinleme modunda iken, hem de seyahat ederken dinleyebileceğiniz harika çalma listeleri de mevcut. Tüm bu içeriklerden tamamen ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. Lakin reklamsız çalma, sınırsız şarkı atlama, çevrimdışı dinleme, yüksek kalitede çalma gibi Spotify’ı öne çıkaran özelliklerini kullanmak için premium aboneliği tercih etmeniz gerekiyor. Premium abonelik aylık 9.99 TL olarak ücretlendirilmiş ve 60 gün boyunca premium abonelere sunulan tüm özelliklerden ücretsiz yararlanıp, bu süre sonunda aboneliğinizi iptal edebiliyorsunuz.

MixRadio:

MixRadio da Microsoft’un kendi uygulaması diye Windows Phone platformunda daha fazla özen gösterdiği müzik uygulamalarından biri. Diğer müzik servislerine göre daha kişisel bir deneyim sunan MixRadio, dinlediğiniz parçaları analiz ederek, tamamen kendi müzik zevkinize uygun parçaları karşınıza çıkarıyor. Şarkıları çevrimiçi dinleyebildiğiniz gibi doğrudan cihazınıza indirip gerek spor yaparken gerek çalışırken gerekse de yolda giderken internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dinleyebiliyorsunuz. Öte yandan her müzik kullanıcısına hitap eden, profesyonel kişilerce hazırlanmış listeler bulunmakta. MixRadio’nun tüm özelliklerinden faydalanabilmeniz için aylık 4.99 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Deezer:

Deezer da Microsoft’un uygulaması olmamasına rağmen Windows Phone platformunda yenilenenler arasında ve güncellemelerin sadece hata düzeltme üzerine olmadığını özellikle belirtmek isterim. Müzik zevkimizi yakalayarak daha çok beğendiklerimizi karşımıza getiren Deezer’da da yerli ve yabancı kategorisinde milyonlarca parçaya ulaşmak mümkün ancak gelişmiş arama fonksiyonu sayesinde sadece beğendiğiniz sanatçının parçalarının döndüğü radyo kanallarını dinleme fırsatını da yakalayabiliyorsunuz. Binlerce radyo kanalının haricinde Deezer editörlerinin müzik zevkinize uygun seçtikleri parçaları da çalma listesi olarak dinleyebiliyorsunuz. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı müzik dinleme seçenekleri sunan Deezer’ın premium abonelere sunduğu tüm özellikleri 15 gün süreyle ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Sonrasında aylık 9.99 TL ödeme yaparak Deezer’ın sınırsız müzik dünyasında dolaşmaya devam edebiliyorsunuz.

Apple Music kadar zengin içerik sunan popüler müzik uygulamalarının yanında Karnaval Radyo, Avea MüzikRADYOSleeve Music gibi geri planda kalan müzik servisleri de mevcut.

Windows Phone için 3 DJ Pad Uygulaması

YORUMLAR