Windows Phone VPN Ayarları Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımınızda ortaya çıkan güvenlik açıkları konusunda hassas bir tutumunuz varsa ve yaşadığınız bölgede engelli olan web sayfalarına giriş yapmak istiyorsanız VPN sizin için vazgeçilmez bir servis. VPN sayesinde internet kullanırken konum bilg

Windows Phone VPN Ayarları Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımınızda ortaya çıkan güvenlik açıkları konusunda hassas bir tutumunuz varsa ve yaşadığınız bölgede engelli olan web sayfalarına giriş yapmak istiyorsanız VPN sizin için vazgeçilmez bir servis. VPN sayesinde internet kullanırken konum bilgilerinizi koruyabiliyorsunuz ve ülkenizde kullanıma açık olmayan web sayfalarının sunmuş olduğu içeriklerden ve servislerden faydalanabiliyorsunuz.

Windows Phone için VPN ayarlarını mağazalardan sunulan uygulamalar üzerinden ücretsiz olarak yapmak isteyen kullanıcılar genelde şikayetçi. Bunun başlıca sebepleri arasında 500 MB'tan yukarıya çıkmayan kotalar ve sonrasında gelen yüksek satış fiyatları. Windows Phone 8.1 ve üzeri bir işletim sistemi kullananların faydalanabileceği gelişmiş ayarlar sayesinde masaüstü bilgisayarlar için sunulan VPN hizmetlerinin sunucularını, kullanıcı isminizi ve şifrenizi mobil cihazınıza tanıtabiliyorsunuz. İşlemi düzgün bir şekilde tamamladığınızda siz de VPN ile internet kullanmanın keyfini yaşayabileceksiniz ve Android ile iOS cihazlarında maruz kalınan reklamlardan uzak bir şekilde sörf edeceksiniz.

VPN hizmeti sunan birçok farklı isim olsa da sizin için ücretsiz olarak en iyi kullanım deneyimini sunanlar arasından birini seçtik. hide.me, ücretsiz olarak sunmuş olduğu aylık 2 GB kullanım kotasıyla hizmet kalitesi bakımından fark atan bir seviyeye ulaştığı için Windows Phone için bu hesabı nasıl kuracağınızı size anlatmayı tercih ettik.

hide.me VPN hizmetinden ücretsiz olarak faydalanmak istiyorsanız burayı tıklayarak üye olmanız gereken sayfaya ulaşıyorsunuz. E-posta adresinizi isteyen hizmet için karşılaşacağınız arayüz aşağıdaki görselde mevcut.

Buradan tanımladığınız e-posta adresinin gelen kutusuna ulaşacak olan mesajda aktivasyon bağlantısını tıklamanız gerekiyor. Sonrasında kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra aylık 2 GB ücretsiz VPN hizmetine web üzerinden abone olacaksınız.

hide.me üyesi olduktan sonra VPN hizmetini Windows Phone üzerinden kullanmak için Ayarlar'a girmeniz gerekiyor. Windows 8.1 ve üzeri için çıkan VPN seçeneğine ulaştığınızda buradan karşınıza yeni bir hesap ekleme seçeneği çıkacak. Aşağıdaki ekran görüntülerinden bu işlemi birebir takip etme şansınız var.

Yeni hesap açarken size sorulan Sunucu Adı veya IP Adresi için free-nl.hide.me bağlantısını kullanın. Hemen ardından hide.me için belirlediğiniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip Kaydet butonunu seçin. İşlem başarılıysa aşağıda yer alan 3 ekran görüntüsü arasında en sağdaki gibi bir ekran ile karşılaştıysanız işlemi başarılı bir şekilde tamamlamışsınızdır. Ama emin olmak istiyorsanız VPN bağlantınızı test etmek için mobil cihazınızdaki tarayıcıdan https://hide.me/en/check bağlantısına girin. hide.me VPN hizmetini kullandığınız onaylanıyorsa sizin için belirlenen konum da gösterilmiş oluyor. Bu durumda bizim seçmiş olduğumuz coğrafi konum Hollanda.

Windows Phone için VPN kurulumunu gerçekleştirdiğiniz başka bir hizmet var mı? Kalitesinden memnun kaldınız mı? Bizimle konu hakkında kafanıza takılanları veya aklınıza gelen fikirleri paylaşmak için aşağıda yer alan yorumlar kutusunu kullanabilirsiniz.

YORUMLAR