Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar?

Microsoft'un hizmetlerini etkin bir şekilde kullanabilmeniz için size sunulmuş olan Microsoft hesabı, giriş yapmak istediğiniz hizmet için size bir e-posta adresi ve şifre sunuyor.

Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar?

Kullanmaya karar vermiş olduğunuz Windows Phone cihazınıza uygulama, oyun ve müzik indirip kurmak istiyorsanız bir Microsoft hesabına ihtiyacınız var. Windows Phone mağazasında işlem yapabilmeniz için bu hesaba sahip olmanız isteniyor. Arkadaşlarınızla Xbox oyunlarını telefon üzerinden de oynamanızı sağlayan Microsoft hesabı ile Xbox Music kullanmanız bile mümkün. iOS kullanıcılarının alışık olduğu iTunes gibi, eski bir Windows Phone cihazından bir yenisine geçiş yaptığınızda Microsoft hesabınız gerekli tüm yedekleme aktarma işlerini tamamlar. LinkedIn ve Twitter gibi sosyal ağlardan profesyonel bağlantılarınızı da eklemekle kalmayan bu hesap, telefonunuzun ihtiyaç duyuğu birçok temel fonksiyonda önemli bir role sahip.

Microsoft'un hizmetlerini etkin bir şekilde kullanabilmeniz için size sunulmuş olan Microsoft hesabı, giriş yapmak istediğiniz hizmet için size bir e-posta adresi ve şifre sunuyor. Microsoft hesabınız varsa kullanabileceğiniz hesapları alfabetik olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Office 365
 • OneDrive
 • Outlook
 • Skype
 • Telefonumu Bul
 • Windows 8 ve Windows 8.1
 • Xbox ve Xbox Music

Tüm bu hizmetler için bir anahtar bağlantısı oluşturan Microsoft hesabınızın özellikleri bununlar sınırlı kalmıyor. Aynı hesap üzerinden bağlandığınız tüm hizmetler içerisinde senkronize bağlantı noktalarına da ulaşıyorsunuz. Cep telefonunuzla OneDrive'ınıza otomatik olarak yüklediğiniz fotoğrafları Xbox sayesinde TV ekranınızdan görüntüleyebilmek bu seçeneklerin içerisinde yer alan ufak örneklerden bir tanesi. Yine, mobil bir cihazda kaydetmiş olduğunuz Wi-Fi şifresi ile bilgisayarınız da bu kablosuz ağa giriş yapabiliyor. Telefonunuzda başlayan Skype sohbetinizi masaüstü bilgisayarınızdan sürdürmeniz mümkün. Bilgisayar üzerinden hazırlamış olduğunuz alışveriş listesini mobil cihazınıza aktarıp markette dolaşabilirsiniz. Tüm bu fonksiyonlarla birlikte elbette Takvimleriniz ve Kişiler listeniz senkronize olacaktır. Böylece kullandığınız cihaz fark etmeksizin iletişim kurduğunuz insanlarla bağlantı halinde olacaksınız.

 1. Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar?
 2. Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?
 3. Birden Çok Microsoft Hesabım Varsa Hangisini Tercih Etmeliyim?
 4. Microsoft Hesabımı Nasıl Güvenli Tutarım?

YORUMLAR