Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar?

Microsoft'un hizmetlerini etkin bir şekilde kullanabilmeniz için size sunulmuş olan Microsoft hesabı, giriş yapmak istediğiniz hizmet için size bir e-posta adresi ve şifre sunuyor.

Birden Çok Microsoft Hesabım Varsa Hangisini Tercih Etmeliyim?

Eğerden birden çok Microsoft hesabınız varsa ve hangisini kullanacağınız konusunda emin değilseniz sadece İngilizce olarak sunulan bir hizmet olan Microsoft Hesabı Seçme Sihirbazı size yardımcı olacaktır. Resimlerle yapmanız gereken işlemleri size Türkçe olarak anlattık. Aşağıdaki görselleri takip etmeden önce burayı tıklamanız gerekiyor.

İlk görüntüde sizden istenen şey, Microsoft hesaplarınızı birer birer girmek. Ekranda belirecek olan gri kısımda Get started isimli yerin yanında yer alan oku tıklayın.

Bu aşamadan sonra sizden istenen şey kullanmış olduğunuz hizmetleri seçmek. Eğer bu hizmetler arasında abone olmadıklarınız varsa, o seçenekleri es geçip kullandıklarınızı işaretleyip sağ altta yer alan Next yazısını tıklayın.

Microsoft Hesap Sihirbazı sizden kullandığınız hizmetlere kayıtlı gözüken e-posta adreslerini isteyecektir. Yeni ekranda var olan hizmetlerin sağ tarafında yer alan kısımlara kayıtlı gözüken e-posta adreslerini girmeniz gerekiyor.

Farklı e-posta adresleriniz arasında bir seçim yapmanızı isteyen Microsoft, tercih yaptığınızda sahip olacağınız senkronizasyon ayarlarını sıralamakla kalmıyor, tercih etmediğiniz e-posta adresleri için tamamlamanız gereken işlemi de gösteriyor. Görseldeki durumdan yola çıkarak Skype hesabının Gmail adresine kayıtlı olması nedeniyle Skype bağlantılarını Microsoft hesabına elle aktarmanız gerekiyor. Diğer tüm hesaplarda kayıtlı olan e-posta adresinde var olan bilgiler ise direkt olarak mobil cihazınıza aktarılmış olacaktır.

  1. Windows Phone'da Microsoft Hesabı Ne İşe Yarar?
  2. Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?
  3. Birden Çok Microsoft Hesabım Varsa Hangisini Tercih Etmeliyim?
  4. Microsoft Hesabımı Nasıl Güvenli Tutarım?

YORUMLAR