Windows Phone'un Nedeni Anlaşılmayan Eksiklikleri

Genel anlamda incelendiğinde Windows Phone oldukça pratik ve zarif bir işletim sistemi. Sadece görsel anlamda cazip olmakla kalmayan Windows Phone, birkaç özelliği sayesinde Android ve iOS'tan daha başarılı bir performans da sergileyebiliyor. Bu sebepten

Windows Phone'un Nedeni Anlaşılmayan Eksiklikleri

Genel anlamda incelendiğinde Windows Phone oldukça pratik ve zarif bir işletim sistemi. Sadece görsel anlamda cazip olmakla kalmayan Windows Phone, birkaç özelliği sayesinde Android ve iOS'tan daha başarılı bir performans da sergileyebiliyor. Bu sebepten ötürü belli bir kullanıcı kitlesinin takipte olması da büyük bir sürpriz değil. Ne var ki, bazı düşünülmemiş olan kısımlar bugün kafamızı kurcalamaya devam ediyor.

Windows Phone kullanıcılarının anlamakta güçlük çektikleri bazı konular var. Özellikle de Android ve iOS gibi büyük bir pazar payına sahip olan iki devin arkasında yürürken ihmal edilen bazı seçenekler şaşırtabiliyor. İşletim sistemi konusunda büyük bir ağırlığa sahip olan Microsoft kanadından gelmeyen ince fikirler de hayret uyandırıyor.

Kullanıcı deneyimini kaliteli bir konuma ulaştırmak için yapılması gerekenlerden bir tanesi de farklı bir işletim sistemi kullananların diline düşecek malzeme vermemek. Windows Phone 8.1 bunu tam anlamıyla başaramamış olsa da telefonlara çıkacak olan Windows 10 için beklentilerimiz arasında bu eksikliklerin kapatılması var.

Birçok kullanıcı Windows Phone'un kullanışsız olduğunu iddia etse de bu grup genelde Android ve iOS kullanıcılarından oluşmakta. Nitekim, Windows Phone kullanıcıları arasında da rahatsızlıklarını saklamayanlar var. Popüler uygulamaların Windows Phone muadilleri kısıtlı bir yayılıma sahip olması nedeniyle Microsoft da elini taşın altına sokmak zorunda. Ancak bu problemden sıyrılacak olursak günümüzde WP 8.1 ile yaşanan 5 sıkıntıyı size maddeler haline anlatalım.

  1. Windows Phone'un Nedeni Anlaşılmayan Eksiklikleri
  2. Önce Titreşim Sonra Zil Sesi
  3. Sessiz Saatler ve Konum Bildirimleri
  4. <em>Bonus: Lumia 930'da Bulunmayan Glance Screen</em>
  5. LED Desteğinin Olmaması
  6. Cortana'nın E-Posta Desteklememesi
  7. Zil Sesi Profillerinin Olmaması

YORUMLAR