WordPress Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 3 Gerçek

WordPress’i kullanmanız için size bin tane gerekçe sıralayabiliriz; fakat bu yazıda, WordPress hakkında muhtemelen bilmediğiniz 3 gerçekten bahsetmek ile yetineceğiz.

WordPress sayesinde hiçbir kodlama bilginiz olmadan, basit bir tıklama ile mükemmel bir internet sitesi oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? WordPress sayesinde hiçbir kodlama bilginiz olmadan bir internet sitesi kurabilir; internet sitenize içerikler üretebilir, içeriklerinizi yayımlayabilir ve yönetebilir; belli bir süreden sonra şartlara uygun olduğunuzda, kurduğunuz bu internet sitesinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress’in ilk zamanlarına dönüldüğünde, yalnızca blog sitesi hazırlamak için kullanıldığını görürüz. WordPress, hizmetin daha farklı amaçlar için kullanılabilmesi için hizmetinde zamanla değişikliklere gitti. WordPress; e-ticaret, oyun, haber veya forum gibi amaçlarla kullanılabilir hale geldi. WordPress’i kişisel blog kurmaktan başka amaçlarla da kullanabilirsiniz.

Bu zamana kadar bir kez dahi blog kurmadıysanız ve bir kez dahi blog yönetmek ilgi alanınıza girmediyse bile WordPress’i muhtemelen duymuş ve az da olsa incelemişsinizdir. Kurulduğu günden bugüne kadar kendini sürekli olarak yenileyen, hiç ara vermeden gelişmeye devam eden WordPress’i kullanmanız için size bir değil, iki değil, üç değil, bin tane gerekçe sıralayabiliriz; fakat bu yazıda, WordPress hakkında muhtemelen bilmediğiniz 3 gerçekten bahsetmek ile yetineceğiz.

  1. Her dört internet sitesinden biri WordPress kullanmaktadır. Dünyada 1.1 milyardan fazla internet sitesi vardır, bu internet sitelerinin %27’si WordPress altyapısını kullanmayı tercih etmektedir. WordPress alternatiflerini saymakla bitiremeyeceğimizi düşündüğümüzde, WordPress’in dişli rakiplerine rağmen bu kadar popüler olmasından etkilenmemek elde değil.
  2. Her gün 500’den fazla internet sitesi WordPress hizmetini kullanmaya başlamaktadır. Bu, saat başı 20 yeni blog veya 3 dakikada bir yeni blog anlamına gelir.
  3. WordPress, bazı dünyaca ünlü dergilerin internet sitelerinde kullanılmaktadır. New York Times, National Geographic ve Forbes dergilerinin internet sitelerinde WordPress altyapısının kullanıldığını biliyor muydunuz?

YORUMLAR