World of Tanks İncelemesi

Başarılı online tank oyunu World of Tanks incelemesi

Garaj

Garajdayız…

Tekrar oyunun garajına dönelim bakalım neler dönüp bitiyor burada. Aslında oyunun garajı oyuna ilk defa başlayan kullanıcılar için bir eğitim alanı gibi bir şeydir bir öğretici gibi düşünün. Tech Tree adı verilen bir sistem ile oyuna yeni başladıysanız garajda epey bir vakit geçireceksiniz demektir. Oyunun hemen hemen her zemini her şeyi ile ilgili ayrıntılı bilgiler uygulamalı olarak oyun severlere sunulmakta.

Hangi tank kime göre, nasıl bir oyuncusunuz, neye önem veriyorsunuz, kriterleriniz neler hepsini sizin yaptığınız hareketlere göre değerlendiren Tech Tree olayı ile doğru tank seçimini yapmanız kaçınılmaz bir hale geliyor. Oyunda ki topları nasıl kullanabilirsiniz, hangi top ne gibi işlev sağlıyor, hangi ülkenin hangi tankı başarılı, hangi sınıf tanklar ne tür konularda daha başarılı hepsini buradan kapabilirsiniz ancak yazımızı buraya kadar okuduysanız zaten bu tür konular hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Bu yüzden çabucak size uygun tankınızı seçip doğrudan aksiyona dalabilirsiniz.

Ancak her seferinde belirtiyoruz tak seçimizi çok önemli, yaptığınız seçim oyunun ilerleyen kısımlarında kendini size fazlasıyla hissettirecektir. Oyunda tecrübe puanı sistemi var akıllıca kazanılmayı bekleyen bu puanları her tank için ayrı ayrı kazanıyorsunuz, size tavsiyemiz iyi bir seçim yaparak tek bir tank üzerinden tecrübe puanı elde etmeniz. Örneğin; 2 tanka sahipsiniz, birinde 500 tecrübe puanı kazandınız diğer tankınız ile de 500 tecrübe puanı kazandınız, bu puanlar hesabınıza değil, direk olarak tankınıza yazılıyor yani hangi tankınızda ne kazanırsanız o orda kalır, diğer tankınız için o kazandığını tecrübe puanlarının hiçbir önemi yok. Bu yüzden heba olan tecrübe puanlarına sahip olmamak için seçiminizi iyi yapmalı kazandığınız tecrübe puanları ile seçtiğiniz tankınızı geliştirmelisiniz. Ancak bu puan aktarma işleminin de bir yolu var, bedelini ödediğiniz zaman bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Elite Tank seviyesine ulaştığınız zaman bu işlemi uygulayabilirsiniz ancak oyunda ki kazanması zor olan altınlarınızı feda etmek zorunda kalacaksınız, aktaracağınız her 25 puan 4 altın değerinde, ona göre hesabınızı yapmalısınız.

World of Tanks’ta herhangi bir şekilde puan kazanma endişeniz olmasın. Oyun boyunca mücadelelerden mağlup dahi ayrılsanız belli bir miktar tecrübe puanı kazanacaksınız, haliyle sonuç her ne olursa olsun bir tecrübe kazanıyorsunuz çünkü. Ancak oyunda attığınız toplar mermiler ağaçta yetişmiyor hepsini tutumlu bir şekilde kullanmalısınız zira onlara para veriyorsunuz ayrıca savaş sonunda berbat bir hale gelen tankınız içinde pamuk eller ceplere onarım işlemi için puanlarınızı feda edeceksiniz.

Tankınızın tecrübesini arttırdınız ancak işlem bunla son bulmuyor elbet, tankı kullanan askerinizin de ne denli tecrübe sahibi olduğu oldukça önemli. Tecrübelerini arttırmanız gerekecek olan askerleriniz içinde geliştirme aşaması için puanlarınızı paralarınızı feda edeceksiniz. Ne kadar tecrübeli bir askere sahip olursanız sahip olduğunuz tanktan da o kadar iyi faydalanacaksınız. Askerlerinizin sağlığı da güvenliği de tanklarınızın ki kadar önemli, tankı kullanan yada içerisinde top değiştiren asker yaralanırsa savaş esnasında bunun zararını fazlasıyla hissedeceksiniz, zira topu yenileyen asker yaralı olduğu için normalde 4-5 saniye süren top yenileme işlemi için 9-10 saniye beklemek zorunda kalacaksınız.

Askerlerinizin gelişimini etkileyen en önemli faktör ise tankınızın Elite Tank seviyesine yükselmesi, bu seviyeye yükselen tankların geliştirilebilir yönlerinin artık kalmaması nedeniyle sahip olduğunuz tecrübe puanlarını haliyle tankınız üzerinde kullanamayacaksınız bu yüzden bu puanlar direk askerlerinize aktarılıyor. Oyunda ki para sistemi krediler oluşuyor ve altınlardan, altınlar çok değerli bunu asla unutmamalıyız. Ne kadar çok altın sahibi olursanız Premium özelliklerden de faydalanabilirsiniz ayrıca altını doğrudan gerçek para ödeyerek alabildiğiniz gibi kredilerinizi altına çevirebilirsiniz.

 1. World of Tanks İncelemesi
 2. Tanklar
 3. Alman Tankları
 4. Amerikan Tankları
 5. Fransız Tankları
 6. Sovyet Tankları
 7. Tank Sınıfları
 8. Light Tank
 9. Medium Tank
 10. Heavy Tank
 11. Tank Destroyer
 12. SPGs
 13. Premium Tanks
 14. Garaj
 15. World of Tanks ile İlgili Terimler
 16. Değerlendirmeler

YORUMLAR