World of Warcraft Nasıl Ücretsiz Oynanır

WoW ücretsiz oynama hazırladığımız World of Warcraft para kazanma rehberiyle mümkün olmakta

World of Warcraft Para Kazanma Rehberi

World of Warcraft Legion'da para kazanmak için birçok farklı alternatife sahibiz. Bu para kazanma yollarını birleştirerek WoW Token satın alabilmek için gerekli olan altını ve hatta çok daha fazlasını toplayabiliyoruz. Dilerseniz bu yollara bir göz atalım:

Seviye Atlama

World of Warcraft: Legion'a başladıktan sonra oyundaki en yüksek seviye olan 110'a ulaşabilmek birkaç gün alıyor. Bu süreçte yaklaşık 10.000 civarında altın kazanmaktasınız. Çok zahmetli olmayan bu süreçte zindanlara girerek ekstra altın da kazanabiliyorsunuz.

World Quest ve Class Quest'ler

Seviye atlama süreci bitince kahraman sınıfınıza özel Class Quest adlı görevlerin kilidi açılıyor. Bu görevleri yapmamızdaki amaç follower adı verilen ve özel görevlere gönderebildiğimiz yardımcıları kazanmak. Class Hall'daki görev kontrol masasını kullanarak yardımcılarınızı altın veren görevlere gönderebiliyorsunuz. Yardımcılarınızı ve Class Hall'ınızı geliştirdikçe görevlerden kazandığınız altın miktarı da artıyor:

Gördüğünüz üzere tek bir görevden 750, bonusuyla birlikte 1500 altına kadar altın kazanabilmektesiniz. Bu miktar da günlük altın kazanma hedefinizin büyük bir bölümünü kapsıyor. Bilgisayar başında olmasanız bile Class Hall'dan yardımcılarınızı gönderdiğiniz görevleri takip etmek, boşta olan yardımcılarınızı yeni görevlere göndermek için WoW Legion Companion adlı resmi World of Warcraft mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Yardımcılarınızı gönderdiğiniz görevler uzun süreli görevler olduğu için işte veya okulda bu görevleri başlatmak isteyebilirsiniz. WoW Legion Companion uygulamasını bu bağlantıyı kullanarak indirin ve hesabınızla giriş yaparak uygulamayı kullanmaya başlayın:

World of Warcraft'ta altın kazanabilmek için başvurabileceğiniz en önemli yollardan biri de World Quest adlı Legion haritası çapına yayılmış dünya görevleri. Bu görevler bize Class Hall'da yardımcılarımızı  gönderdiğimiz görevler kadar yüksek altın kazandırmayabiliyorlar; fakat sayıca çok olmaları ve kolayca tamamlanabilmeleri aradaki farkı kapatıyor. Ayrıca zindanlarda yer alan World Quest'ler 600-700 altın civarında altın kazandırıyorlar. World Quest'leri açabilmek için Dalaran'dan alacağınız özel görev zincirini tamamlamanız gerekiyor. Bu süreç çok zorlu bir süreç değil.

Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere 150 civarında altın veren ve tamamlaması 10 dakika gibi kısa bir süre alan (bazen de sadece 1-2 dakika) World Quest'ler mevcut. Bu görevler her gün yenileniyorlar, bu nedenle her gün para kazanabilmeniz mümkün. Günde 10-20 adet World Quest yaptığınızda cebinize 1000-2000 arasında altın girebiliyor. Resimde aşağıdaki bölümde işaretlenmiş alan ise Emissary Quest'leri ifade ediyor. Bu sistem bize World Quest veren faction adlı ırk ya da taraflardan birinin 4 tane görevini tamamladığımızda bonus kazanma imkanı veriyor. Bu bonuslarda ise yüklü miktarda altın kazanabilme imkanımız var. Bazen de Order Resources adlı, followerlarımızı Class Hall'dan görevlere göndermemizi sağlayan kaynaktan kazanabiliyoruz. Yani Emissary Quest adlı görevleri kaçırmayın. Bu görevler günde bir defa tamamlanabiliyor ve her gün yenileniyor.

World Quest'lerin ve Emissary Quest'lerin bir diğer avantajı da ilgili faction için reputation kazanmamıza imkan tanıması. Reputationı nasıl altına çevirebileceğinizi de yazımızın bir sonraki bölümünde anlatacağız.

Court of Farondis ile Aranızı Sıcak Tutun

Court of Farondis oyunda yer alan factionlardan bir tanesi. Seviye atlarken bu factiona özel hikaye zincirini tamamlayın. World Quest'leri açtığınızda ise bu faction tarafından verilen World Quest'lere öncelik verin; çünkü reputation seviyeniz revered seviyesine ulaşınca özel bir omuzluk enchantını satın alabiliyorsunuz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz işaretli alan bu enchantı satan Court of Farondis temsilcisinin yerini gösteriyor. Alacağınız enchant ise şu:

Bu enchant temel olarak kestiğiniz düşmanlardan zaman zaman bonus mücevher torbaları düşmesini sağlıyor. Bu torbalardan çıkan mavi yani rare kalitede mücevherler ise Auction House'da yüklü bir fiyatla satılabiliyorlar:

Tek bir mücevher bile günlük altın kazanma hedefinizi karşılamaya yetebiliyor. World Quest'leri yaparken ya da zindanları temizlerken bu mücevher torbalarından kesin karşınıza çıkıyor. Bu mücevherleri Auction House üzerinde satmak ise çok zor değil.

Eski Raidleri Temizlemeyi İhmal Etmeyin

Daha önceki World of Warcraft genişleme paketlerinde ziyaret ettiğimiz raidler iyi bir altın kaynağı olabiliyor. Haftada bir kere bu raidleri temizleyebilme imkanımız var. Özellikle Cataclysm genişleme paketinin raidleri tam bir altın yuvası. Öyle ki sadece bir raidi temizleyerek 1000 altının üzerinde altın toplayabiliyorsunuz. Bu raidleri tek başınıza kolayca temizleyebilirsiniz. Heroic zorluk seviyesinde temizlemeniz size daha fazla altın kazandıracaktır.

Eski radileri temizlemenizin bir diğer güzel yönü de silah ve zırhınız için yeni görünümlerin kilidini açabilme imkanınız olması. Ayrıca bazı raidlerde özel binekler kazanabilme imkanınız da var.

Meslekler

Mesleklere yazımızın en son bölümünde yer verdik; çünkü mesleklerde usta olabilmek ve son seviyeye çıkabilmek biraz pahalı bir süreç. Mesleğinizi geliştirmek için bolca altın harcamanız gerekebiliyor.

Alchemy, Enchanting, Jewelcrafting gibi mesleklere sahip olmasanız bile Mining ve Herbalism gibi mesleklerle yüklü altın kazanabilirsiniz. Mining ve Herbalism gibi toplama tabanlı meslekleri yükseltmek ise diğer mesleklerin aksine altın harcamanızı gerektirmiyor. Mining ve Herbalism'in bir diğer güzel yönü de World Quest'leri yaparken karşınıza çıkan maden ve otları toplamanızın mümkün olması. Bu sayede ot ve maden toplamak için ek zaman harcamıyorsunuz.

Eğer zaten yüksek seviye olan meslekleriniz varsa bolca para kazanabilmeniz muhtemel. Alchemy'de yapılan iksirler, Jewelcrafting'de yapılan mücevherler binlerce altına satılıyorlar:

Bütün bu uğraşıların yanında PvP yaparak, zindanları tamamlayarak da ek altın kazanabilmektesiniz. Ben bu yolları izleyerek ayın yarısında WoW Token için gerekli olan altının 2 kat fazlasını kazanabildim. Kahramanımda herhangi bir meslek sahibi de değilim ve üstelik PvP'ye bolca zaman ayırıyorum. Yani temel altın kaynağı olan World Quest'lere ve mesleklere çok fazla zaman ayırmıyorum.

Eğer yazımız işinize yaradıysa yorum yapmayı ve paylaşmayı ihmal etmeyin. İyi eğlenceler!

World of Warcraft: Legion'ı Detaylı İnceledik!

  1. World of Warcraft Nasıl Ücretsiz Oynanır
  2. WoW Token Nedir?
  3. World of Warcraft Para Kazanma Rehberi

YORUMLAR