Xbox One Özellikleri ve Detayları Açıklandı

Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox One duyuruldu. Xbox One'a dair tüm özellikleri bu yazıda topladık!

Xbox One Özellikleri ve Detayları Açıklandı

Playstation 4'ün ardından yeni nesile dair merak ettiğimiz bir diğer konsol da duyuruldu. Microsoft'un Xbox 360'ın ardından çıkaracağı yeni nesil konsolu "Xbox One" ismiyle karşımıza çıkıyor.

Xbox One'ı görücüye çıkaran Microsoft, gerçekleştirdiği sunumda oyuncularda kısmi bir hayal kırıklığı yarattı. Bunda yeni nesil konsolun televizyon özellikleri üzerinde çok durulması ve az sayıda oyun gösterilmesi yatıyor. Sanki Microsoft, Playstation 4'ün sunumunun ardından, "Bizler de bir sunum yapmalıyız." diyerek yola koyulmuş ve ortaya istemsiz bir sunum çıkmış gibi. Ancak Microsoft, daha önceden de dediği gibi ağır toplarını E3 2013'e saklıyor. Bizler de E3'e kadar elimizdeki bilgilerle şimdilik idare etmeye çalışacağız.

Xbox One'la ilgili sunuma dair gerçekleşen her bilgiyi bu sayfa üzerinden sizlere aktaracağız. Bu sayfayı takip edin, yeni nesil konsola dair bilgileri kaçırmayın.

Not: Ayrıca bu aşağıdaki yazılarda bahsi geçmeyen ama burada dile getirmek istediğim bir olay var: Microsoft sunumun hemen başında oyun yapımcılarının da içinde yer aldığı bir video gösterdi. Bu videoda tanıdık bir yüz, yani Cevat Yerli de vardı. Ancak benim dikkatimi çeken Sony ile yakın ilişkilerde olan Hideo Kojima'nın da videoda yer alması oldu. Acaba Kojima, özel bir oyunla Xbox One'a çıkartma yapacak isimlerden biri mi olacak. Belki geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Microsoft'un E3 sunumunda gene Kojima'yı görebiliriz.

Xbox One ile ilgili haberler, yazılar, videolar: (Güncellenecek)

Xbox One Kinect ve Arayüz Özellikleri

Xbox One Donanım ve Teknik Özellikleri

Xbox One Çıkış Tarihi Sene Sonunda

Xbox One Oyunları

Call of Duty: Ghosts'un Yeni Detayları ve Videoları

Quantum Break Duyuru Videosu

Xbox One, Xbox 360 Oyunlarını Çalıştırmayacak

Xbox One'da Achievement ve Arkadaş Sayısında Yapılan Değişiklikler

Xbox One Tanıtımı İle, Sony'nin Hisse Senedi Değerlenirken Microsoft'unki Düştü

Kinect Olmadan Xbox One Bir Hiç Mi?

Xbox One Oyunlarımızı Nasıl Oynayacağız?

YORUMLAR