Yandex Browser Nasıl Kurulur

Yandex Browser'ı bilgisayarınıza indirmek ve kurulumunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi görmek isterseniz rehber yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yandex Browser Nasıl Kurulur

Yandex Browser son zamanların en gözde web tarayıcılarından bir tanesi ve kullandığı Chromium altyapısından aldığı hızı Yandex’in başarılı ek özellikleri ile birleştirmesi sayesinde standart bir PC kullanıcısının tercih edebileceği en iyi alternatifler arasında yer alıyor.

Özellikle yeni sekmelerde çok hızlı bir şekilde sık kullandığımız siteleri karşımıza çıkaran Yandex Browser aynı zamanda barındırdığı Turbo modu sayesinde internet bağlantı hızında sorunlar yaşayan kullanıcıların da bu sorundan en az oranda etkilenmelerini sağlıyor.

Tarayıcının bu gelişmiş özelliklerinden faydalanmanız için sizlere Yandex Browser kurulumunu ve daha önceden kullandığınız Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer gibi diğer web tarayıcılarında sahip olduğunuz tüm ana sayfa, sık kullanılanlar ve geçmiş ayarlarını nasıl Yandex Browser içerisine alabileceğinizi göstermeye çalışacağım.

Öncelikle elbette yapmanız gereken aşağıda yer alan bağlantılardan sizin için uygun olanı kullanarak Yandex Browser’ı bilgisayarınıza indirmek:

İndirdikten sonra inen dosyayı çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir ve burada Yandex Browser’ın size sunduğu seçenekleri isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Standart ayarları kullanmanız programın düzgün işleyişi açısından daha iyi olacaktır. “Kullanmaya başla” butonunu kullanarak kuruluma devam etmemiz gerekiyor.

Bu aşamada Yandex Browser kurulumu hızlı bir şekilde gerçekleşecektir ve kısa bir süre beklemeniz gerekecek.

Kurulumun bitmesinin ardından Yandex Browser sizden Google Chrome veya açıksa diğer web tarayıcılarınızı kapatmanızı isteyecektir. Bu noktada bir sorun yaşamamak için tarayıcınızı kendiniz kapatmanız ve ardından “Tarayıcıyı kapat ve aktar” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Aktarma tamamlandığında daha önceki tarayıcınızda kullandığınız tüm favoriler, ana sayfa ve arama motoru ayarları ile diğer ayarlar Yandex Browser’ınıza aktarılacaktır.

Görebileceğiniz gibi çok kolay bir şekilde Yandex Browser artık kullanıma hazır. Ancak bir önceki seçenekte “Atla” butonunu kullandıysanız tarayıcı ayarlarınızı Yandex Browser’a getirebilmek için yapmanız gereken manuel ayarlar kısmını da hep beraber görelim.

Yandex Browser’ın hemen üst kısmında yer alan ufak bir çark göreceksiniz. Bu çarka bastığınızda karşınıza çıkan menüden “Favoriler” kısmına geldikten sonra bir sonraki menüde “Favorileri ve ayarları içe aktar” butonunu seçmelisiniz.

Hangi web tarayıcınızda yer alan ayarları içe aktarmak istediğinizi kolayca seçebildiğiniz bu bölüm aynı zamanda hangi ayarları aktarmak istediğinizi de seçmenize olanak sağlıyor. Eğer sadece bir kaç ayarı aktarmak isterseniz bu bölümde onları seçmelisiniz, ayrım yapmak istemiyorsanız varsayılan şekliyle bırakarak ardından “Aktar” seçeneğini kullanmalısınız.

Yandex Browser’ın kullanım kolaylığı ve hızı kurulumundan ayarlarına ve kullanımına kadar kendini öne çıkarıyor. Bu bir kaç basit ayar ve kurulum sayesinde hiç zorlanmadan Yandex Browser’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yandex İndir işlemini kolayca tamamlayabilmek için aşağıda yer alan indirme linkimize kolayca ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR