Yardımsever Google

Günümüzün en büyük teknoloji devlerinden biri olan Google, bu yıl içerisinde dünya genelinde bir çok kuruluşa 100 milyon dolardan fazla yardımda bulundu ve bu yardımların 40 milyon dolar gibi bir bölümünüyse önemli gördüğü 4 konuda, kar amaçlı olmayan org

Yardımsever Google

Günümüzün en büyük teknoloji devlerinden biri olan Google, bu yıl içerisinde dünya genelinde bir çok kuruluşa 100 milyon dolardan fazla yardımda bulundu ve bu yardımların 40 milyon dolar gibi bir bölümünüyse önemli gördüğü 4 konuda, kar amaçlı olmayan organizasyonları desteklemek üzere bağışladı.

           

 

Google önemli gördüğü 4 konuyu şu başlıklar altında belirtti:

1. Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi:

Önümüzdeki yıllarda bu alanlarda 2.4 milyon civarında iş alanı doğacağını düşünen Google, bu yönde eğitim veren kuruluşlara destek veriyor. Böylelikle genç nesile eğitim almaları ve ileride kariyer yapabilmeleri için bir şans sağlamış oluyor.
2. Kız Çocukların Eğitimi:

Ülkemizde olduğu gibi bir çok dünya ülkesinde de kız çocuklarının eğitimi göz ardı edilmekte. Bunun farkında olan Google bu yönde hizmet veren yardım kuruluşlarını destekleyerek, kız çocuklarının okumasına katkıda bulunuyor. Google'a göre Afrika'da bir kız çocuğu eğitim aldığı zaman kişisel kazancını  %25 oranında arttırabilir, HIV/AIDS kapma ihtimali 3 kat azalır ve daha küçük ve sağlıklı bir ailesi sahip olabilir.


3. İnsanları Teknoloji Yoluyla Güçlendirme:

Düşük ve orta gelirli ülkelerde internet kullanım oranındaki % 10'luk bir artış, Google'a göre ekonomik verilerde %1.4'lük bir gelişmeye neden olabiliyor. Bu nedenle Google sosyal medya kaynaklarını, açık kaynak programlamayı, mobil ağları ve diğer teknoloji platformlarını destekleyerek insanları bir araya getirmeyi, yenilikçi gruplar kurmayı, bilgiye erişimi kolaylaştırmayı ve daha önceden çözülmesi zor olan sorunları çözmeyi planlıyor.


4. Çağdaş Kölelik ve İnsan Kaçakçılığı:

Bugün dünya üzerinde hiç olmadığı kadar köle var ama özgürlüğüne kavuşan köleler yaşadıkları yerlere geri dönüp başkalarının eğitimine yardımcı olduklarında, risk altındaki yüz binlerce kişiyi aynı sefalete zorlanmaktan kurtarıyor. Bunun bilincinde olan Google bu alanda 12000'den fazla kişiyi modern kölelikten kurtaracak ve milyonlarca kişinin sömürülmesini engelleyecek.

 

Kendisini yardımseverliğe adadığı bu dönemde Google bizleri de sevinçlerine ortak ediyor ve insanları hazırladığı küçük bir video ile bilgilendiriyor;


           
           
           
           
         

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz...

YORUMLAR