Yemek Yapmayı Sevenler İçin Android Uygulamaları

Yemek yapmak, tıpkı resim, müzik ve tiyatro gibi bir sanat. Çok emek isteyen ama karşılığını kat kat alabileceğiniz bir uğraş aynı zamanda. Eğer yemek yapmayı sevmiyorsanız size işkence gibi gelebilir. Ama siz de benim gibi yemek yapmayı çok seviyorsanız,

Yemek Yapmayı Sevenler İçin Android Uygulamaları

Yemek yapmak, tıpkı resim, müzik ve tiyatro gibi bir sanat. Çok emek isteyen ama karşılığını kat kat alabileceğiniz bir uğraş aynı zamanda. Eğer yemek yapmayı sevmiyorsanız size işkence gibi gelebilir. Ama siz de benim gibi yemek yapmayı çok seviyorsanız, bütün gün yiyeceklerle uğraşmak, yeni tarifler çıkarmak, yeni malzemeler denemek ister ve akşam gelse de yemek yapsam diye sabırsızlanabilirsiniz.

Yemek yapmak aynı zamanda hem pratik hem de zor bir iş. O kadar çok tarif var ki, hangisini seçeceğiniz ya da malzemeleri nasıl kullanacağınız konusunda kafanız karışabilir. Aynı zamanda yeni başlıyorsanız hangi yemek ne kadar sürede hazırlanır, hangi malzeme ne kadar sürede pişer, nasıl servis etmeliyim gibi sorular kafanızda dönüp duruyor olabilir.

Ama bir kere başladınız ve temellerini öğrendiniz mi aslında ne kadar pratik olduğunu siz de göreceksiniz. O yüzden bırakın dışarıdan sağlıksız yemekler söyleyip yemeyi ve sizler için hazırladığımız Android yemek uygulamalarına göz atın derim. Zira, bu uygulamalarla artık yemek yapmak zor bir uğraş olmaktan çıkıp zevkli bir hal alacak. Üstelik evde kendi yaptığınız hem lezzetli hem de sağlıklı öğünlerle beslenmek de cabası.

24Kitchen Günün Tarifi

24Kitchen aslında yemekseverlerin çoğunun bildiği ve takip ettiği bir televizyon kanalı. Artık bu Android uygulamasıyla da 24Kitchen kanalında yemek yapan usta şeflerin tarifleri parmaklarınızın ucunda olacak.

Şık ve kullanıcı dostu bir arayüz sunan uygulamanın ismine aldanmayın, çünkü tamamen Türkçe. Hergün, o güne özel tarifleri ve geçen haftanın tariflerini görüntüleyebilir, videolarını izleyerek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sevdiğiniz tarifleri kaydetme özelliğini ufak bir ücret ile satın alabilir ve tarifleri kaybetmezsiniz. Yemek yapmayı seven herkesin Android cihazında bulunması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Allthecooks Recipes

Allthecooks, bir çok aşçıyı ve binlerce tarifi içinde bulabileceğiniz çok kapsamlı bir yemek platformu. Tek eksiği Türkçe dil desteğinin olmaması, fakat temel İngilizce bilgisine sahipseniz bu uygulamayı rahatça kullanabileceğinize inanıyorum.

Uygulamada ana yemeklerden tatil yemeklerine, tatlılardan diyet yemeklerine her tür kategoriyi bulabilecek, malzeme veye başlığa göre tarif arayabileceksiniz. Favori yemek tariflerinizi kaydedebilmeniz de mümkün.

Ayrıca kendi tarifleriniz de paylaşabilir, yemek planlayıcı ile haftanızı organize edebilir, alışveriş listesi ile alınacakları unutmanın önüne geçebilirsiniz.

Cookery Course

Dünyaca ünlü şef Gordon Ramsay, bütün yemek yapmayı sevenlerin bildiğini düşündüğüm bir aşçı. Cookery Course da onun yemek programı ve yemek kitabındaki tarifler ve ipuçlarını içeren çok faydalı bir uygulama. Uygulamanın tek eksi yönü ise Türkçe desteği olmaması.

Gordon Ramsay bu yemek programını "İhtiyacınız olan tek yemek kursu bu" diyerek tanımlıyor ve haksız da sayılmaz. Yemek yapmanın ve modern aşçılığın bütün temellerini öğrenebileceğiniz bu uygulama ile çok daha iyi bir aşçı olacaksınız.

Ayrıca uygulamadaki 124 benzersiz tarif ile yeni şeyler deneyerek ailenize ve sevdiklerinize sürprizler yapabilir, onları sevindirebilirsiniz. Yemek yapmaya yeni başlıyorsanız, kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak bu uygulamayı indirmenizi kesinlikle öneririm.

Epicurious Recipe App

Bir diğer yabancı yemek tarifleri uygulaması olan Epicurious Recipe App aslında çok popüler ve dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcısı olan bir websitesinin resmi uygulaması. Size sadece tariften fazlasını sunan bu uygulama ayrıca kullanıcı dostu bir arayüze sahip.

Dünyanın belki de en popüler yemek platformlarından biri olan bu uygulama ile 30 binden fazla tarifi görüntüleyebileceğiniz gibi ünlü şeflerle röportajlar ve yemek hakkında çeşitli makaleler de okuyabileceksiniz.

Eğer siz de yemek yapmaktan zevk alıyor ve yeni tarifler denemek istiyorsanız, Android cihazınızda olmazsa olmaz uygulamalardan birisi de Epicurious.

Pratik Yemek Tarifleri

Adından da anlaşılacağı gibi bu uygulama kullanıcılara pratik yemek tarifleri sunan bir uygulama. Daha çok öğrenciler, bekarlar ve yemek yapmaya yeni başlayanlar için hazırlanmış ve 110 çeşit tarif içermekte.

Ayrıca 9 kategori bulunan bu uygulamadaki tariflerin çoğu Oktay Usta ve Nefis Yemek Tarifleri yazarlarından alıntılanmış. Pratik Yemek Tarifleri size yemek yapmayı sevdirmeyi başarabilecek uygulamalardan bir tanesi.

Eğer siz de çalışıyor, eve geç geliyor ya da öğrenciyseniz bu uygulamayı indirip bir gözatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Resimli Yemek Tarifleri

Çeşitli yemek tarifi seçeneklerini özel fotoğraflarla kullanıcılara sunan gerçekten hoş ve ücretsiz bir yemek tarifi uygulaması. Yemeğe ne yapayım diye düşünmekten sıkıldıysanız ve yeni tarifler denemek istiyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

17 kategoride toplam 1700 tarif içeren geniş bir arşive sahip uygulama içinde arama yapabiliyorsunuz. Ayrıca farklı listeleme seçenekleri de uygulamanın daha kullanışlı olmasını sağlamış.

Hem Türk mutfağından hem Dünya mutfağından lezzetler bulabileceğiniz bu uygulama sizin mutfaktaki kişisel yardımcınız olabilir.

Video Yemek Tarifleri

Bir başka çok kullanışlı yemek tarifleri uygulaması olan Video Yemek Tarifleri ile, adından da anlaşılacağı üzere birçok farklı yemek tarifini videolu olarak görüntüleyebilirsiniz. Böylece yemeğin nasıl yapıldığıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yemek kitaplarının yerini dijital kaynaklara bıraktığı çağımızda, yemek yapmayı öğrenmek de artık çok daha kolay. Özellikle video ile yemek tarifleri sunan kaynaklar işimizi çok kolaylaştırıyor. Bu uygulama da onlara örnek olabilir.

Eğer siz de kendinizi geliştirmek, yeni tarifler denemek ve bunları izleyerek öğrenmek isterseniz, bu uygulama tam da aradığınız şey olabilir.

Yemek Tarifi

Son uygulamamız olan Yemek Tarifi de bir başka geniş kapsamlı tarif uygulaması. Bu uygulamanın en güzel tarafı ise internet bağlantısına ihtiyaç duymadan bütün tariflere bakabilmeniz. Pratik ya da karmaşık, bir çok tarifi bu uygulamada bulabilirsiniz.

13 kategori ve 600 den fazla yemek tarifi bulunan uygulama ile her çeşit tarifi bulabilir, ailenize veya misafirlerinize bir ziyafet yaşatabilirsiniz. Kelime ile de arama yapabilir ve aradığınız tarifi anında bulabilirsiniz.

Kullanıcı dostu ve basit bir arayüze sahip olan uygulamayla tarif yelpazenizi genişletmek ve yeni şeyler öğrenmek tamamen sizin elinizde.

YORUMLAR