Yeni Twitter Profili Oluşturma Rehberi

Yazımızda yeni Twitter profilinizi nasıl oluşturabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Yeni Twitter Profili Oluşturma Rehberi

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere sosyal medya özellikle son zamanlarda iyice hayatımıza girdi. Artık etrafımızda internet kullanıp da herhangi bir sosyal medya hesabına sahip olmayan tanıdığımız hemen hemen hiç kalmadı gibi .Hal böyleyken bu sosyal medya hesaplarımızda kendimizle ve yaşamımızla ilgili birçok özel şeyi arkadaşlarımızla ve takipçilerimizle paylaşıyoruz ve yapılan paylaşımlara göz atıyoruz. Bu sosyal medya servisleri arasında Twitter'ın özel bir yeri bulunmakta. Twitter her ne kadar bize sadece 140 karakterlik iletiler yazabilme imkanı verse de bu 140 karakterle kimi zaman çok daha kapsamlı bilgiler paylaşabiliyoruz. Fotoğraflar, beğendiğimiz yazılar, videolar ve daha nicesi Twitter profillerimizde yapabildiğimiz paylaşımlar arasında.

Twitter üzerinde yapabildiğimiz paylaşımlar bu kadar özelken Twitter profilimizin özel olmaması düşünülemez. İşte bu nedenle Twitter geçtiğimiz günlerde yeni Twitter profilini Twitter kullanıcılarının beğenisine sundu. Artık çok daha kişisel olan Twitter hesaplarına sahip olabiliyoruz. Bu yazımızda da bu yeni Twitter profiline nasıl geçiş yapacağımızı adım adım anlatacağız.

Eğer önceden açılmış bir Twitter hesabına sahipseniz Twitter üzerinde gezerken şu ileti gözünüze çarpacaktır:


"Bir göz at!" seçeneğini seçerek yeni profilinize geçiş işlemlerine başlayabilirsiniz. Yeni profilimizde önceden olduğu gibi bize profil resmimizi değiştirebilme imkanı veriliyor. Bunun yanında profilimize bir kapak resmi de belirleyebiliyoruz. Yeni profil sayfamızda göze çarpan diğer yenilikler ise profilimizde öne çıkacak olan ve ziyaretçilerimizin ilk göreceği iletimizi belirleyebilmek ve hakkımızda kişisel bilgiler, konum ve internet sitesi gibi bilgiler girmek. Bunun yanında profilimizin tema rengini de değiştirebiliyoruz. İlk olarak profil resmimize ve kapak resmimize göz atalım.

YORUMLAR