Yeni Twitter Profili Oluşturma Rehberi

Yazımızda yeni Twitter profilinizi nasıl oluşturabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Kendinize Bir Profil Resmi ve Kapak Resmi Seçin

Yeni Twitter profilimizde kullanacağımız profil resmimiz için dikkat etmemiz gereken temel öğe bu resmin kare bir çerçeve içine sığacak şekilde olması. Twitter bu iş için 400x400 piksel boyutundaki bir çerçeve kullanmakta. Dilersek resimlerimizi Twitter içerisindeki resim düzenleme araçlarıyla düzenleyebiliyoruz ve bu çerçeve ile uyumlu hale getirebiliyoruz. Profil fotoğrafınızı düzenlemek için hesabınızı düzenlediğiniz ekranda profil resminizin olduğu bölümün üzerine tıklayarak "Fotoğraf yükle" seçeneğini seçiyorsunuz:

Dilerseniz 400x400 boyutunda Twitter profil fotoğrafları oluşturmak için Photoscape programını kullanabilirsiniz:

Yükleyeceğiniz fotoğrafı belirledikten sonra karşınıza şu ekran gelecek:

Bu ekranda fotoğrafınızın üzerine fare imlecinizi götürdüğünüzde fotoğrafı oynatabildiğinizi göreceksiniz. Böylece fotoğrafınızı ortalayabilir ve yüzünüzün daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Resminizin hemen altındaki kırmızı işaretli alanda yakınlaştırma çubuğunu göreceksiniz. Eğer fotoğrafınız uzaktan çekildiyse bu çubuğu kullanabilirsiniz ve yüzünüze çerçeveye göre oranlayabilirsiniz. İşlemler bitince "Uygula" seçeneğine tıkladığınızda profil resminiz değişecektir.

Yeni Twitter kapak resminiz de profil fotoğrafınıza benzer bir şekilde değiştirilmekte. Kapak resminizde dikkat etmeniz gereken şey ise bu iş için yüksek çözünürlüklü fotoğraflar tercih etmeniz gerektiği. Çünkü Twitter'ın tercih ettiği kapak resmi çözünürlüğü 1500x500 piksel civarında. Bu resmin uzunluğunun yüksekliğinden daha fazla olması gerekmekte. Kapak resminizi değiştirmek için profil düzenleme sayfanızda kapak resminizin yer alacağı bölümün üzerine tıkladıktan sonra "Fotoğraf yükle" seçeneğini seçmeniz gerekmekte:


Kapak resminiz için kullanacağınız görseli yine yukarıda paylaştığımız Photoscape programı ile hazırlayabilirsiniz. Kapak fotoğrafınızı seçtikten sonra fotoğrafı yine yakınlaştırabiliyor ve oynatabiliyorsunuz:


Kapak fotoğrafımızı ve profil resmimizi seçtikten sonra sıra profil detaylarımızı ve kişisel bilgilerimizi düzenlemeye geliyor.

  1. Yeni Twitter Profili Oluşturma Rehberi
  2. Kendinize Bir Profil Resmi ve Kapak Resmi Seçin
  3. Hesabınızda Kendinizden Bahsedin

YORUMLAR