Yeni Xbox Sürekli İnternet Bağlantısı Gerektirecek Mi?

Xbox 720 sürekli internet bağlantısı gerektirecek mi?

Yeni Xbox Sürekli İnternet Bağlantısı Gerektirecek Mi?

Yeni Xbox'ın sürekli internet bağlantısı gerektirdiği dedikodularından sonra somut sayılabilecek bir bilgi gün yüzüne çıktı. Adam Orth adlı Microsoft çalışanın attığı ( aşağıda görebileceğiniz ) tweet'leri sayesinde oyun dünyası karışmış bulunuyor.

Yukarıda yazanları çevirmek gerekirse;

İlk yazısı: " Özür dilerim ama sürekli internete bağlı bir konsolun neresinin sorun olduğunu anlayamıyorum. Zamanımızda bütün cihazlar sürekli internete bağlıdır. Yaşadığımız dünya böyle. #buna alışın " ( buradaki "always on" kullanımı sürekli açık anlamında değil, deyim olduğu için "sürekli internete bağlı" anlamındadır. )

Karşısındaki kişi: " Diablo 3 ve SimCity'den hiçbir şey öğrenemedin mi? Bazı insanların internetinin kesilebileceğini bilmiyor musun? "

İkinci Yazısı: " Elektrikler her yerde kesilebilir. "

Karşısındaki Kişi: " Sen Los Angles, Seattle gibi bağlantının iyi olduğu yerlerde yaşıyorsun. Janesville, Blacksburg gibi yerlerde yaşamayı bir dene. "

Üçüncü Yazısı: " Dünya üzerinde neden oralarda yaşayayım? "

Yukarıdaki yazışma, çok tepki aldığı için bir süre sonra silindi. Fakat internete düşen bir şeyin asla tam olarak silinemeyeceğini biliyoruz. Dolayısı ile kaydedilmiş şeklini yukarıda görüyorsunuz. Adam Orth, Microsoft'ta yaratıcı direktör olarak çalışıyor (tabi hala kovulmadıysa). Karşısındaki kişi olan Manveer Heir ise bir Bioware çalışanıdır. Yazışmadan sonra sorulan sorular üzerine Adam Orth, Twitter hesabını özel konuma getirip hiç bir açıklama yapmadı.

  1. Yeni Xbox Sürekli İnternet Bağlantısı Gerektirecek Mi?
  2. Microsoft'tan Açıklama
  3. Xbox TV

YORUMLAR