Yılbaşı Gecesinde İzleyebileceğiniz Teknoloji Konulu Film Önerileri

Yılbaşı gecesinde canınız sıkılıyor, yapacak bir şey mi arıyorsunuz? İşte size teknoloji ağırlıklı ve eğlenceli vakit geçirtecek film önerileri.

Yılbaşı Gecesinde İzleyebileceğiniz Teknoloji Konulu Film Önerileri

Yılbaşı gecesinde genelde internet üzerinde gezinti yapan insanlar dışarı çıkmak istemez. Evde de sınırlı bir eğlence imkanı olduğu için sizlere bu listeyi hazırladık. Yılbaşı gecesinde izlemenizi önerdiğimiz teknoloji konulu filmlerden bazılarını izleyerek yeni yıla girebilirsiniz. Hem ufuk acıcı olan hem de insana moral veren bu filmleri sadece yılbaşı gecesinde değil, diğer boş zamanlarınızda da izleyebilirsiz.

1) Sosyal Ağ - The Social Network

Sosyal Ağ, dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden birisi olan Facebook'u anlatan bir film. Mark Zuckerberg'in gençlik yıllarından itibaren sıfırdan Facebook'u nasıl geliştirdiğini eğlenceli bir şekilde konu alan film, biyografi kategorisinde yer alıyor. 2010 yılında gösterime giren bu filmi hala izlememişseniz; Sosyal Ağ yılbaşı gecenize keyif katabilir.

2) Ben Kimim - Who Am I

"Ben Kimim" için şu zamana kadar izlediğim en çarpıcı hacker filmi diyebilirim. Asosyal olan bir genç tarafından başrolü oynanan bu filmde, enterasan bir hikaye işlenmiş. Tamamıyla tesadüf bir şekilde başroldeki gencin de üyesi olduğu CLAY hacker grubu kurulur. CLAY yeni olduğu için kendi otoritesini kanıtlamak amacıyla girilmesi imkansız sistemleri hedef almaktadır. Bitmeyen bir aksiyon vadeden ve sizi sürekli şaşırtacak olan bu filmi mutlaka izleyin.

3) JOBS

JOBS filmi Apple'ın kurucusu dahi adam Steve Jobs'un hayat hikayesini anlatıyor. 2013 yapımı bu filmde adım adım Apple'ın kuruluşuna şahit oluyorsunuz. JOBS filmi sayesinde Steve Jobs'un kendi şirketini kurmasına, diğer şirketlerle rekabetine ve ilk bilgisayarını üretmesine tanık oluyorsunuz. Biyografi kategorisinde olduğuna bakmayın film gerçekten oldukça akıcı bir şekilde ilerliyor.

4) Genç Çıraklar - The Internship

Pazarlama departmanında çalışan iki kişinin işlerinden kovulmasıyla başlayan macera Google'a kadar uzanıyor. Google'da stajyer olarak işe başlayan gençlerin başından geçen eğlenceli olaylar size yılbaşı gecesinde hoş vakit geçirtecek gibi görünüyor.

5) Deep Web

Aslında bu önerimiz bir film kategorisinde yer almıyor. İnternette merak ettiğiniz konulardan birisini işlediği için listeye ekliyorum. Belgesel formatında çekilen bu video internetin karanlık yüzü Deep Web'i konu alıyor.

6) Ben Robot - I, Robot

Ben Robot, robotların insanların tüm işlerine yardım edebildikleri 2035 yılını anlatıyor. Ancak bu robotların uyması gereken üç kural var. Binlerce robot arasından birisi bu kurallara uymuyor ve istisna olarak ülkeyi tehdit eder hale geliyor. Bol aksiyonlu ve bilim kurgu içeren bu filmi de izlemenizi öneriyorum.

7) Evrim - Transcendence

Bilgisayarlar konusunda bilgili bir insanın yapay zekayı üst sınırlara ulaştırmayı hedeflemesi ve insanlardan daha üstün bir sistem yapmaya çalışmasıyla başlıyor macera. Evrim, böyle bir bilgisayar yapılmasını istemeyen karşıt grubun sistem geliştiricisine karşı yaptığı saldırıları konu alan bir bilim kurgu filmi. Yılbaşında izleyin, yılbaşında olmazsa boş bir anınızı bu filmle değerlendirin.

8) Yüksek Gerilim - Hardwired

Yüksek Gerilim, ana konu hackerlık olmasa da siber dünyayı konu alan ilginç bir film. Zararlı bir yazılımı eline geçirmeyi amaçlayan zengin bir şirketle o çipi korumaya çalışan iyi niyetli bir bilgisayar ustasını konu alıyor. 

9) Takedown

FBI'ın peşinde olduğu hackerlar devletle ve çeşitli şirketlerle macera içerisine giriyor. Sizlere izleyebileceğiniz enterasan bir hacker filmi daha.

10) Azınlık Raporu - Minority Report

Filmde konusu geçen teknoloji dünyasında, cinayetler işlenmeden önce görülebiliyor ve engellenmesi mümkün hale getiriyor. Teknoloji sayesinde cinayetleri önleyen grubun başında bulunan dedektife iftira atılması sonucunda da muhteşem bir macera başlıyor.

BONUS: Avatar

Avatar filmini duymayan yoktur. Aslında filmde teknolojinin kendisi veya türevleri bulunmuyor. Sadece teknoloji harikası bir film olduğu için listemize ekledik. 3 boyutlu teknolojiye sahip olan bu filmi izlemeden yaşlanmayın.

1992 Yılından Günümüze Kadar Dünyada En Çok Satan Mobil Telefonların Listesi

Yapılacaklar Listesi Oluşturmanın 7 Püf Noktası

YORUMLAR