Cortana, Android Cihazlarda Googe Now'ın Yerine Göz Dikti

Cortana Android cihazlarda Google Now olabilecek mi?

Oldukça uzun bir sürenden beri Microsoft, kullanıcılarına Windows Mobile'ı bir işletim sistemi olarak kullanmaktan ziyade, iOS ve Android uygulamalarına kendi "çekirdek" yazılımlarını yükletmeye çalışıyor. Cortana, bu yazılımlar arasında üzerinde en çok ısrar ettiklerinin başında geliyor.

Sonuç olarak Windows Mobile cihazların geleceği ortada ve oldukça karanlık görünüyor. Bundan dolayı Microsoft, Android için Cortana'nın en son güncellemesini kullanıcılara empoze etmeye çalışıyor.

Bu çabalar dahilinde Android için Cortana'nın en son güncellemesi, kullanıcılar için Google Now sanal asistanından daha cazip hale getirilmek isteniyordu. Cortana'nın son sürümü de bu amaca hizmet üzere hazırlandı ve Android kullanıcılarının aklını çelmeye çalışan bir sanal asistan yazılımı haline dönüştürüldü.

Android Police web sitesinde yazılanlara göre Cortana, Android kullanıcıların daha kolay ulaşabilecekleri özelliklere sahip. Ancak, Cortana henüz sesle çalıştırılamıyor, yani her hangi bir komut ile başlatmak mümkün olmuyor ancak, bu asla böyle olacak anlamına da gelmiyor. Yine de Cortana kendi bünyesi içinde birçok işlemi sesle çalıştırabiliyor. Microsoft ilerleyen zamanlarda yapacağı geliştirmelerle Cortana'yı daha hoş sohbet bir uygulama haline dönüştürebileceğinin sözünü de veriyor. Bu dezavantajına rağmen Cortana'nın yeni arayüzüne ulaşmak için Android işletim sisteminizde varsayılan asistan olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Cortana Android kullanıcıları için neler yapıyor?

Android üzerinde Cortana sürümünü kullanırken, sesle çalıştırmanın dışında saat ve takviminizi organize edebiliyor, kişiler listenizden mesaj ve arama yapacağınız kişileri seçebiliyor. Lokasyon bilgileri ve bildirimleri alıp verebiliyor. Bu temel işlevlerin yanı sıra Cortana'yı bir Windows 10 makinesinde kullanıyorsanız orada biriktirdiğiniz tüm bilgileri kullanarak, Android cihazınızla da senkronize olabiliyor.

Cortana Android
Cortana Android Android için Sanal Asistan

Kişisel Asistan Cortana ile Tanışın

Cortana'nın Samsung Telefonlara Özel Sürümü Geliyor

Cortana, Android telefonların Kilit Ekranı Oluyor

Cortana, Android Cihazlarda Googe Now'ın Yerine Göz Dikti İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

ÇOK OKUNAN HABERLER