Facebook Herkesi Yeni E-posta Adresine Zorluyor

Facebook bugün herkese @facebook.com uzantılı e-posta adresini otomatik olarak vermeye başladı. Zaten uzun süredir bu e-posta servisini kullanmak isteyen kullanıcılar kendileri başvurarak hizmeti aktif edebiliyorlardı ancak artık herkesin bir adet sahip olması mecburi hale geldi.

Eğer servise kendiniz başvurmadıysanız bir numara dizisinin sonunda @facebook.com olarak size atanan bu adresi daha sonra düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu adres Facebook sayfanızda ve zaman tünelinizde açık olarak görünüyor.

Eğer bu adresi silmek isterseniz de silemediğinizi görebilirsiniz. Sadece zaman tünelinizde görünmesini engellemek için gizle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Bu sistem değişikliğinde önceden hesabınızda görünen e-posta adresleri de şu anda zaman tünelinde gizlenmiş durumda ve yeniden açmanız gerekiyor.

Tabii ki bu durum biraz da mesaj kutularımızın güvenliği konusunda şüphe oluşturuyor. Zira @facebook.com uzantılı e-posta adresinize sahip olan herkes bu adrese posta göndererek mesaj kutunuzu spam veya zararlı içerikler ile doldurma imkanına sahip olabilir. Çünkü Facebook’un nasıl bir spam mekanizması kullanacağı henüz bilinmiyor.

Elbette bu değişikliği kullanıcılara önceden haber vermeksizin gerçekleştiren Facebook’a yine pek çok kullanıcıdan tepkiler de gelmeye başladı.

Logitech G710+ Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelememiz

Facebook Herkesi Yeni E-posta Adresine Zorluyor İçin Yapılan Yorumlar (23)

 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  ya size fecebuk değil başka bir site tercih ediyim mi ama herkez geçmez ben geçiyorum adı da odnoklasnıkı girin bence orda biraz daha karışık ama yinede idare eder ben fecebuk yerine oyniyorum e postanın üzünden geçemiyorum fecebuğa ne yaparsın artık

  26 Mayıs 2015 Salı - 22:58:55 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • elifözkayaAd Soyad
  elifözkayaAd Soyad dedi ki;

  bu ne biçim hiç bir şey anlamadım

  17 Şubat 2015 Salı - 13:12:49 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • burcu y
  burcu y dedi ki;

  e posta istiyolar yeni ama açamıyorum ki yaa uff

  12 Ocak 2014 Pazar - 10:05:19 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • nursena
  nursena dedi ki;

  allah belalarını versin yapanların

  23 Aralık 2013 Pazartesi - 17:43:55 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  bende e-posta adresi açmak istiyorum ama malesev açamıyorum bana yardimcı olurmusunuz

  2 Kasım 2013 Cumartesi - 17:05:19 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Facebook Herkesi Yeni E-posta Adresine Zorluyor İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.