Folder Lock

Folder Lock

7.6.9 (Windows)
Editör Puanı: 3.5/5
3.5

39 Kullanıcı: 3.4/5

3.4
Folder Lock
Folder Lock
Folder Lock
Folder Lock
Folder Lock
Folder Lock

Dosya Klasör Kilitleme Programı

Özgür Çınardalı Son güncelleme 3 ay önce

Folder Lock Programı Sayesinde Kişisel Dosyalarınızı Şifreleyebilirsiniz

Folder Lock şifre korumalı dosyalar yapabilen, dosyaları iyice gizlemenize yardım eden, istediğiniz sayıda klasörü şifreleme olanağı sunan, ister sürücüleri, ister dosyaları, resimleri veya herhangi bir dokümanı şifreleyebilen hızlı bir dosya güvenlik yazılımıdır.

Sadece saniyelerinizi vererek bu şekilde basit bir koruma sağlayabileceğiniz program ile kilitlediğiniz dosyalar silinemez, yeniden adlandırılamaz, taşınamaz duruma gelirken ayrıca gizli ve erişimsiz özelliklere de bürünebiliyor. Güvenli bir şekilde klasörlerinizi kiliteyebilirken isterseniz onları karıştırabilir veya şifreleyebilirsiniz. Hızlı ve basit yapısı ile çabuk bir çözüm sağlayan Folder Lock dosya güvenliği konusunda güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Folder Lock ayrıca tamamen taşınabilir özelliğe sahip. Böylece isterseniz USB belleklerinizi, harici disklerinizi, yeniden yazılabilir CD ve DVD'lerinizi, dizüstü bilgisayarlarınızı istediğiniz tüm özel bilgilerinizi kilit altında tutabileceksiniz.

Program yeni sürümünde verdiği online veri yedekleme özelliğiyle şifreli verilerinizin yedeğini tutuyor. 

Basit bir arayüze sahip ve herhangi bir kurulum istemeyen bu program şifrelediğiniz dosyaları Windows, DOS ortamlarında hatta işletim sisteminizi kaldırıp baştan kurduğunuzda bile dosyaları silmenize izin vermiyor böylece programı korumaya aldığınız şifreyi girmeden program kaldırılamıyorda. İşte tam güvenlik diye buna denir diyebiliriz.

Ek özellikler olarak Stealth Mode (Hayalet Modu), hacker saldırı görüntülemesi, paylaşılmış klasörler, otomatik kilitleme, otomatik bilgisayar kapatma, bilgisayar izlerini silme, dosya parçalama, 256-bit Blowfish şifrelemesi ve Windows Gezgini menü desteği gibi daha birçok özellik bulunuyor.

Folder Lock Öne Çıkan Özellikleri

 • Dosya Şifreleme: 256-bit dosya şifreleme yöntemiyle kişisel bilgileriniz güvende tutulur.
 • Online Yedekleme: Özel verilerinizi çevrim içi yedekleme sistemiyle senkronize ederek veri kaybının önüne geçebilirsiniz.
 • USB/CD Kilidi: Bilgilerinizin olduğu USB bellekler, harici diskler, CD/DVD'ler şifrelenerek özel parolayla koruma altına alınabilir. Folder Lock kurulu olmayan bilgisayarlarda dahi şifreli bellekler açılabilir.
 • Sanal Cüzdan: Programla hazırlayacağınız cüzdan 256-bit AES şifreleme yöntemi sayesinde çevrim içi bankacılık bilgileri ve sanal kredi kartı bilgilerinizi koruma altına alır.
 • Dosyaları Silin: Folder Lock 7 ile dosya, klasör ve diskler geri getirilemez şekilde silinir. Böylece gizli veriler tamamen yok edilebilir.
 • Güvenli Mod: Program bilgisayardaki tüm izlerinizi yok eder. Çalışan uygulamalar, kısayollar programla silinir.
 • Hack Koruması: Program yanlış girilen parola girişlerini monitörler. İsterseniz belli sayıda hatalı şifreden sonra otomatik olarak bilgisayarı kitleyerek istenmeyen girişlerden bilgisayarı korur.
 • Otomatik Koruma: Çalışan uygulamalarla ilgili görevler atayarak bilgisayarı otomatik komutlarla güvenli tutabilirsiniz.

Not: Program kurulumunu gerçekleştirdikten sonra Folder Lock'ı ilk çalıştırdığınızda programın özelliklerinden faydalanmak ve seçeneklerine ulaşmak için bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Belirlediğiniz bu şifreyi unutmamaya özen gösterin veya bir yere not alın. Ayrıca programı bilgisayarınızdan kaldırmak (uninstall) için de yine bu belirlediğiniz şifre ile "Options" menüsüne girip "Uninstall Program" seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 • salih özçelik
  Folder Lock 7.6.3 için salih özçelik dedi ki;

  Lan beğenmedim kaldırdım ama şifrelediğim dosya ile hçbişey yapamıyom lan

 • sdsfdf
  Folder Lock 7.6.0 için sdsfdf dedi ki;

  Folder Lock u kurup bazi klasörlerimi gizledim. Şifremi girince ulaşabiliyordum. Bilgisayara format attırdım bu programıda yedekledim ama şu an erişilemez diyor yedeklediğim yerden programı tekrar kurup aynı şifreyle giriyorum fakat hiçbir klasör yok. Acaba kullanıcı adıyla alakalı olabilir mi ve öyleyse eski kullanıcı adımı nasıl öğrenicem acil yardım ederseniz çok sevinirim.

 • seco
  Folder Lock 7.5.1 için seco dedi ki;

  folder lock u tekrar kur gizli olarak ama silinmiş gözükür

 • turan çalgın
  5
  - Folder Lock 7.5.1 için turan çalgın dedi ki;

  arkadaşlar merhaba şifreyi kurdum ancak şifreyi giriyorum kabul etmiyor nasıl şifreyi değiştirebilirim yardımcı olurmusunuz

  • Cevap yazan: Emre
   değiştiremezsin !
   29 Kasım 2015 Pazar - 19:28:53 - Şikayet Et
 • Emircan Şimşek
  5
  - Folder Lock 7.5.1 için Emircan Şimşek dedi ki;

  Programı açıp çıkan ekranda kendinize bir şifre belirliyorsunuz o şifre sizin şifreniz oluyor sjjs.Programı kapatıp şifrelediğim dosyayı açmaya çalışıyorum erişim engelleniyor.Tekrardan programı açıp şifremi giriyorum tek tuşla kilidi açıp dosyayı kullanıyorum çok mütüş.Ayrıca lisans felanda yok

  Artı Yönleri: mükemmel Eksi Yönleri: yok

Folder Lock için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
373 / 341,395
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
New Softwares

Şifreleme Popülerleri

 1. Facebook Password Decryptor
  Facebook Password DecryptorFacebook Şifre Çözücü
 2. RAR Password Cracker 4.12
  RAR Password Cracker 4.12RAR Dosyalarının Şifrelerini Kırma Programı
 3. Advanced Archive Password Recovery
  Advanced Archive Password RecoveryArşiv Dosyaları İçin Şifre Kırıcı
 4. Folder Lock
  Folder LockDosya Klasör Kilitleme Programı
 5. Asterisk Key
  Asterisk KeyAsterisk Şifre Gösterici