GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

Haberimizin başlığını okuduğunuzda içinizden "Lanet olsun dostum, canın cehenneme!" diyebilirsiniz; fakat GTA 5 gerçekten zor günler geçiriyor, oyunun Steam üzerindeki kullanıcı inceleme puanları dibe vurmuş durumda.

Bu durumun aslında özel bir sebebi bulunmakta. Peki GTA 5 sadece birkaç gün önce Steam üzerinde "Son Derece Olumlu" inceleme notuna sahipken nasıl oldu da "Son Derece Olumsuz" inceleme notuna düştü? Bu durumu oyunun yayıncısı Take Two'nun aldırdığı, GTA 5 mod yükleme aracı Open IV'ün kapattırılması kararına bağlayabiliriz.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Open IV'ün geliştiricisi, mod yükleme aracının resmi internet sitesinde bu aracı yayından kaldırdığını açıklamış, bu kararının gerekçesini de Take Two'dan gelen mektup olarak göstermişti. Take Two, Open IV'ün GTA 5'in güvenlik sistemlerinin aşılması için kullanıldığını iddia etmiş ve yayından kaldırılmasını talep etmişti. Rockstar ise tek kişilik oyun modunda GTA 5 modlarının kullanılmasını desteklediğini; fakat mod yükleme araçlarının GTA Online'da hile yapılmasını sağladığını dile getirmişti.

Bu karardan sonra oyuncu topluluğu tepkilerini change.org üzerinde bir kampanya başlatarak gösterdi. "Save OpenIV" adlı kampanya temel olarak Open IV'ün tekrar kullanıma açılmasını talep ediyor. Kampanya şu an için 47.000 civarında imza toplamış durumda, hedef ise 50.000 imza toplamak. Yani hedefin neredeyse gerçekleşmiş durumda olduğu söylenebilir.

Eğer GTA 5'in Steam'de yerden yere vurulduğuna inanmıyorsanız, bize hain yalancı patates demeden önce aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atmak isteyebilirsiniz:

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Kapatıldı!

Rockstar, Open IV'ün Kapatılması Hakkında Açıklama Yaptı

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi! İçin Yapılan Yorumlar (3)

 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  Yüklenmiyor sinir oluyorum
  Gta 5

  22 Haziran 2017 Perşembe - 10:41:43 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Mustafa Işık
  Mustafa Işık dedi ki;

  Yahu onlinede hile yapılmasına yarıyorsa rockstar çıkarsın bir mod aracı sadece singlede kullanılmasına izin ver binlerce mod vardı çoğu kullanıcı bu modlar için alıyordu oyunu.

  19 Haziran 2017 Pazartesi - 20:39:16 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Anıl KARA
  Anıl KARA dedi ki;

  Hain yalancı domates demiştim ama beni affedebilirmisiniz :D

  19 Haziran 2017 Pazartesi - 18:38:24 - Cevap Yaz - Şikayet Et

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi! İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.