Ancestors: The Humankind Odyssey'in Videosu Yayınlandı

Ancestors: The Humankind Odyssey'in Videosu Yayınlandı

Assassin's Creed oyunları tarihi ve önemli dönemlere ait zamanlarda, önemli şehir ve mekanlarda oyuncuları suikast görevlerine çağırmasıyla nam salmıştı. Assassin's Creed yapımcıları bu sefer oyuncuları tam 10 binlerce yıl önceye götüren Ancestors: The Humankind Odyssey oyunuyla tarih öncesine ışık tutacak.

10 binlerce yıl önce, daha insan ırkının primat olarak vahşi doğada arzı endam ettiği dönemlerde geçen Ancestors: The Humankind Odyssey oyununda, bir ilk insan olarak hakikatten nasıl görevler alacağımız, düşmanımızın kim olacağı, onları nasıl saf dışı bırakacağımız büyük merak konusu. Teknolojiden oldukça uzak bir çağlarda geçecek olan oyunda, çok üstün silahlar kullanamayacağımız da bir gerçek. Oyunun yayınlanan videosuna dikkat edecek olursak, evrim teorisinin babası sayılan Charles Darvin'in bu konu hakkında söylediği ünlü "Doğanın tüm asil niteliklerine sahip olan insanoğlu, bedensel olarak, hala az gelişmiş kökeninin silinmez damgasını taşıyor" sözünden ilham almış gibi görünüyor.

Yapımcıların imzası gibi kabul edilen Assasins Creed oyunları gibi etrafta komplo teorileri kuran liderler, din adamları ve önemli tarihi karakterlere Ancestors: The Humankind Odyssey oyununda rastlamak pek mümkün değil. Oyun, insan ırkının evrim sürecine ışık tutun bir belgesel tadında gelişiyor.  Sanki bizim için tehlike oluşturan pek bir şey yok (!). Videodan anlaşıldığı kadarıyla tarih öncesi hayvanlardan başka bir tehtid görünmüyor. Ancak bir primat olarak yer aldığımız Ancestors: The Humankind Odyssey, bize oldukça üstün hareket kabiliyeti sağlıyormuş gibi görünüyor. Ancak hikaye bu noktadan başlayarak bizi tarihin farklı zamanlarına da götürme potansiyeli de taşıyor. Kısaca sürprizlere hazır olmakta fayda var.

Assassin's Creed 3 Ücretsiz Oldu!

Yeni Assassin's Creed Oyunu Muhtemelen Mısır'da Geçecek

YORUMLAR